Alexandra Geletová / /
Počúvať to nie je jednoduché, ale tak to v živote chodí.

My, ľudia, máme niekedy pravdu priamo pred očami, ale nechceme si ju priznať, pretože potom by sa toho veľa zmenilo. Radšej pred ňou budeme zatvárať oči, len aby sme nemuseli čeliť drsnej skutočnosti. Je to predsa pre nás oveľa jednoduchšie. Ale čím skôr budeme k sebe úprimní a čím skôr začneme brať veci také, aké sú, nie také, aké chceme aby boli, tým to bude pre nás lepšie. 

A aj toto sú pravdivé veci o živote, ktoré si bohužiaľ mnoho ľudí nechce priznať.

#1 Väčšina našich spomienok je falošná

Náš mozog sa s nami rád hrá a platí to aj v tomto prípade. Väčšina spomienok, ktoré máme, ani nie sú skutočné. Keď si vlastne spomíname na nejakú udalosť, spomíname si len na poslednú príležitosť, kedy sme na ňu spomínali, a tak naše spomienky blednú. Že je to náročné na pochopenie? Skúste si predstaviť, že naše spomienky fungujú presne ako hra „telefón“, kedy začnete s jednou vetou, no na konci sa z nej stane niečo úplne iné.

#2 Nie všetci máme rovnaké podmienky pre život

veľakrát si to neradi priznávame, ale je to tak. Niektorí ľudia majú šťastie a narodia sa do rodín, ktoré im dokážu poskytnúť strechu nad hlavou, šatstvo, čerstvé jedlo a pitnú vodu každý deň. Na druhej strane, existujú aj ľudia, ktorí musia doslova bojovať o každú kvapku a život pre nich rozhodne nie je prechádzka ružovou záhradou.

#3 Nikto nemiluje človeka, ktorý nemiluje sám seba

Ak čakáte na princa na bielom koni, potom sa načakáte celú večnosť. Ak chcete, aby sa do vás niekto zaľúbil, najprv to musíte urobiť vy. Musíte prevziať kontrolu nad svojimi vlastnými rozhodnutiami, svojím vlastným šťastím a celkovo životom. Pretože ak chcete, aby vás milovali ostatní, musíte najprv milovať sami seba.

unsplash.com

#4 Svet vám nie je naozaj nič dlžný

Aj keď ste dobre vyzerajúci, inteligentný, vzdelaný a ktovie aký ešte človek, to neznamená, že príležitosti za vami len tak prídu. Každý úspešný človek vám povie jedno – môžete plakať do vankúša, že váš život nestojí za nič, alebo môžete bojovať o svoje miesto pod slnkom. A áno, boj bude ťažký, ale stojí to za to.

#5 Máte viac času, než si myslíte

Tak schválne, koľkokrát za deň poviete, že nič nestíhate? Koľkokrát si veci musíte preplánovať, pretože máte pocit, že nemáte čas? No a koľko času napríklad strávite na sociálnych sieťach? Na mobile? Alebo koľko času strávite len tak, robením ničoho či poflakovaním? Suma sumárum, keď si to všetko spočítate, zistíte, že to, že nemáte čas vôbec nie je pravda. Vy ten drahocenný čas len premrháte na nepodstatné veci.

#6 Váš život nikdy nebude úplne perfektný

Nikdy nebude ten pravý čas. A všetko to čakanie na to, kým ten pravý čas príde, je len strach z opustenia vašej komfortnej zóny. Musíte sa chopiť svojho vlastného života, zobrať svoj osud do hrste a keď príležitosti neprichádzajú, musíte ísť vy za nimi.

#7 Nikto nie je tak zaneprázdnený – len s vami proste nechce hovoriť

Au, to bolelo. Ale vážne je to tak. Keď vás niekto zruší s tým, že teraz nemôže, je to pravdepodobne preto, že jednoducho nechce s vami hovoriť, pre nič iné. Ale výhoda pre vás. Čím skôr sa prestanete zaujímať o ľudí, ktorým na vás nezáleží, tým skôr vám bude lepšie.

unsplash.com

#8 Nikdy nebudete pre ostatných dostatočne dobrý

Môžete urobiť čokoľvek, môžete sa rozkrájať na drobné kocky, dokonca aj na obdĺžniky, no vždy sa nájde niekto, kto vás nebude mať rád. A nebude mať na to žiadny dôvod, bude to proste tak. Tak sa už nesnažte zapáčiť každému. Snažte sa správať a konať tak, aby ste sa páčili jedinému dôležitému človeku – sebe.

#9 Život nie je fér

Ťažko sa to berie, ale je to tak. Život jednoducho nie je fér. Dobrým ľuďom sa stávajú zlé veci a tým, ktorí si to naozaj zaslúžia, sa nedeje nič. Život je krutý a neférový. Áno, ale čo narobíte?

#10 Osoba, ktorá vás najpravdepodobnejšie dokáže zabiť, ste vy sám

Zlé návyky, fajčenie, alkohol, riskantné šoférovanie či prechádzanie cez ulicu, prekračovanie limitov v našom živote či úplne zanedbanie zdravia – to všetko a ešte omnoho viac na nás pôsobí a verte či nie, pomaly nás to zabíja.

unsplash.com

Pozri aj: Veda jasne dokazuje, že ľudstvo hlúpne. Toto sú 4 možné (a smutné) dôvody, prečo je to tak

brightside
Všetko začína v tvojej hlave
0
Komentovať (0)