Herec Alec Baldwin odfotený po tragédii počas telefonátu s políciou. Foto: SITA/AP

Zdá sa, že vyšetrovanie napokon naberie úplne iný smer.

Ubehlo už niekoľko týždňov, kedy svetové média obleteli správy o tragickej nehode, počas ktorej pri nakrúcaní filmu Rust známy herec Alec Baldwin nedopatrením zastrelil kameramanku. Odvtedy sa na svetlo sveta dostalo viacero informácií, hollywoodska hviezda však mlčala. Prvý verejný rozhovor Baldwin poskytol televíznej stanici ABC a moderátorovi Georgovi Stephanopoulosovi, a prezradil v ňom viaceré prekvapivé informácie

Nehoda pri nakrúcaní filmu Rust, pri ktorej Alec Baldwin zastrelil hlavnú kameramanku projektu Halynu Hutchins, je témou nového rozhovoru, ktorý exkluzívne herec poskytol americkej stanici ABC. Herec sa počas neho rozprával so známym moderátorom Georgom Stephanopoulosom z relácie Good Morning America, píše na svojom webe denník The Guardian.

Foto: TASR/AP

Spúšť na zbrani vraj nestlačil

Rozhovor priniesol viacero emočne vypätých momentov, mnohých však najviac zaujímal práve pohľad samotného Baldwina na tragickú udalosť. Práve on totiž držal v rukách zbraň, ktorá počas skúšky scény znenazdajky vystrelila a guľka z nej zasiahla a usmrtila hlavnú kameramanku filmu.

Celá udalosť je ešte stále vyšetrovaná príslušnými úradmi, no Baldwin to vo vôbec prvom oficiálnom rozhovore hovorí jasne – spúšť na zbrani nestlačil.

Moderátor televízie sa herca opýtal, či v scenári vôbec bolo, že spúšť na zbrani má stlačiť. „No, spúšť nebola stlačená. Nestlačil som spúšť,“ povedal Baldwin, na čo sa ho Stephanopoulos opýtal, či ju naozaj vôbec nestlačil. „Nie, nie, nie, nie. Nikdy by som na nikoho nenamieril zbraň a nestlačil spúšť. Nikdy,“ potvrdil herec. Krátku upútavku na rozhovor si môžete pozrieť nižšie.

Nikto nevie, ako sa pravé náboje dostali do zbrane

Zdá sa teda, že vyšetrovanie celej udalosti ešte naberie celkom iný spád. Vyšetrovatelia sa aktuálne snažia zistiť, ako sa vôbec pravý náboj dostal do zbrane, z ktorej Baldwin vystrelil. Zbraň, ak mala byť použitá, mala obsahovať slepé náboje, nikto však netuší, kto na pľac pravé náboje priniesol.

Podľa informácií z vyšetrovacích spisov Baldwin niekoľkokrát potvrdil, že nevedel o tom, že sa v zbrani akékoľvek náboje nachádzali. Zbraň mu podal asistent režiséra Dave Halls, ktorá podľa neho tiež mala byť atrapou. Zbrane pre western Rust, ktorého nakrúcanie bolo okamžite zrušené, mala na starosť 24-ročná Hannnah Gutierrez Reed.

Baldwinove interview bude odvysielané v programe stanice ABC dnes večer. Ako moderátor, ktorý herca spovedal, uviedol, za celú svoju 20-ročnú kariéru v ABC nikdy nepracoval na intenzívnejšom rozhovore. „Spravil som tisícky rozhovorov, no žiaden nebol ako tento,“ povedal Stephanopolous.

Rozhovor po odvysielaní v televízii tiež exkluzívne uvedie streamovacia služba Hulu. Prezradiť má aj ďalšie doposiaľ neznáme skutočnosti o tejto hrozivej udalosti.

0
Uložiť článok
Komentovať