Foto: MovieStillsDB

Hutchinsovú herec omylom zastrelil na natáčaní westernového filmu Rust v americkom štáte Nové Mexiko, keď nevedomky vystrelil z pištole nabitej skutočnou guľkou.

Alec Baldwin prehovoril na verejnosti po prvý raz, odkedy začiatkom tohto mesiaca omylom zastrelil kameramanku Halynu Hutchins vo filme, ktorý sa odohrával vo filme a povedal: „Bola moja priateľka“.

Ako píše BBC, Herec v rozhovore s novinármi povedal, že by bol za obmedzenie budúceho používania strelných zbraní pri filmovej produkcii, aby sa chránila bezpečnosť ľudí.

Polícia mi zakázala rozprávať o vyšetrovaní, toto je situácia „jedna k miliarde“

Herec upozornil na to, že polícia mu nariadila, aby nehovoril o prebiehajúcom vyšetrovaní. Prokuratúra tvrdí, že v prípade nevylúčila podanie trestného oznámenia.

Foto: Gage Skidmore from Peoria, AZ, United States of America, CC BY-SA 2.0, via Wikimedia Commons

Pani Hutchinsovú (42) omylom herec zastrelil na natáčaní westernového filmu Rust v americkom štáte Nové Mexiko, keď pán Baldwin nevedomky vystrelil z pištole nabitej skutočnou guľkou. Režisér filmu Joel Souza bol tiež postrelený do ramena, ale nehodu zvládol s malým zranením a v ten istý večer bol prepustený z nemocnice.

„Bola to moja priateľka. V deň, keď som prišiel do Santa Fe a začal som fotiť, vzal som ju na večeru s Joelom,“ povedal Baldwin fotografom, ktorí ho s jeho rodinou v štáte Vermont sledovali.

Boli sme výborný štáb

„Boli sme veľmi, veľmi dobre fungujúci štáb, ktorý spolu natáčal film a potom sa stala táto hrozná udalosť.“ Video z výmeny zverejnil web TMZ. Baldwin povedal, že incident bol udalosťou, ktorá je „jednou z bilióna“, a že nehody tohto druhu sa stávajú veľmi zriedkavo.

„Neustále úsilie o obmedzenie používania strelných zbraní na filmových scénach je niečo, čo ma mimoriadne zaujíma,“ dodal.

V stredu vyšetrovatelia uviedli, že z režisérovho ramena bol odstránený „olovený projektil“ a zdá sa, že išlo o živý náboj. Povedali, že v súvislosti s bezpečnosťou na scéne panuje živá diskusia.

Medzitým právnici Hannah Gutierrez-Reedovej, zbrojárky, ktorá mala na starosti zbrane na scéne na Ruste, vydali tento týždeň vyhlásenie, v ktorom uviedli, že nevie, odkiaľ „prišli živé náboje“.

Povedali, že „nikdy nebola svedkom toho, že by niekto strieľal z týchto zbraní naživo, a ani by to nedovolila“ a obvinili producentov, že obmedzovali prácu a vytvárajú nebezpečné pracovné podmienky.

0
Uložiť článok
Komentovať