Foto: Twitter/SITA

Správu nie je možné nezávisle overiť, pričom ruská strana udalosť popiera.

Ukrajinský Melitopoľ je druhým najväčším mestom Záporožskej oblasti a je okupovaný Rusmi, ktorí sa ho zmocnili počas invázie. Do tohto mesta mala prísť aj známa ruská novinárka, ktorá tu so štábom mala natáčať, no došlo k napadnutiu nielen jej, ale aj televízneho štábu čečenskými jednotkami. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Ju znásilnili, kameramana zbili

O incidente informoval ukrajinský telegramový kanál Išči svoich, uvádza portál iDnes. Na kanáli sa zverejnila údajná sťažnosť televízie NTV, kde novinárka pracuje. Podľa sťažnosti, ktorú zverejnil aj portál myukraineis.org, mala byť novinárka Oľga Zenkovova 17. januára sexuálne napadnutá jednotkou čečenských bojovníkov z práporu Achmat v hoteli Voronskij. Niektoré médiá hovoria iba o sexuálnom napadnutí, iné o hromadnom znásilnení.

Novinárkinho kameramana Artiomasa Jepifanova mali Čečenci zbiť tak, že utrpel stredne ťažké zranenia, čo majú dokladať správy z Melitopoľskej nemocnice. Aj tu sa správy líšia, niektoré médiá hovoria o ľahkých zraneniach. Zenkovova je známa tvár proruskej propagandy.

Medzi čečenskými bojovníkmi sa mal nachádzať aj synovec Ramzana KadyrovaGasan Ibraginov, uvádza web novinky.cz. Ibraginov mal problémy už minulý december, keď bol zadržaný na Kryme. Tam spolu s ďalšími bojovníkmi zbil chlapca v reštaurácii.

Rusi tvrdia opak

Portál Kavkaz Realii napojený na Slobodnú Európu kontaktoval televíziu NTV. Tá prišla s odpoveďou: „Oficiálne prehlasujeme, že je to fáma. Oľga aj Artiomas nikdy nevošli do zóny špeciálnej vojenskej operácie a pozdravujú vás z Jekaterinburgu.“ Neskôr televízia zo svojho prehlásenia odstránila slová o tom, že nikdy nevošli do zóny špeciálnej vojenskej operácie.

Na webe NTV bola neskôr zverejnená reportáž od Zenkovovej z Donbasu, o tom, ako dobrovoľníci pomáhajú deťom. Medzi autormi reportáže je uvedený aj Jepifanov. Ruský server For Post zverejnil slová známeho Zenkovovej, ktorý povedal, že „Zenkovova pristupuje k tomuto hoaxu s úsmevom„.

Najnovšie články