Foto: FB - Rusko Online

Rečníci tentoraz nehovorili len o Kyjeve.

Hrozby voči „západným krajinám“ sveta z ruskej strany sú od začiatku vojny na Ukrajine čoraz častejšie. Najnovšie prišla reč aj o Slovensku či Poľsku.

Hostia relácie štátneho televízneho programu Rossija 1 diskutovali o vojne na Ukrajine. Rečníci tentoraz nehovorili len o Kyjeve, spomenuli aj Slovensko. Jeden z hostí vysielania označil Slovensko a Poľsko za „továrne vojenskej techniky pre Ukrajincov.“ Propagandista Vadim Gigin zašiel však ešte ďalej a Slovensku či Poľsku pohrozil útokom, na ktorý sa máme skôr či neskôr pripraviť. Gigin často vystupuje v ruských či bieloruských propagandistických médiách, informuje Startitup.

Vojna má prísť aj na naše územie

Vo vysielaní tiež oznámil, že „logika vojny je taká, že nezávisle od toho, čo si tu povieme, vojna príde na ich územie (Slovensko a Poľsko).“ Údajne nás zasiahne „horúca fáza boja“ a dočkáme sa sabotážnych skupín a nemáme sa čudovať, ak prídu aj raketové útoky. Spomínané krajiny sa údajne zapojili do vojny tým, že podporujú vyzbrojovanie Ukrajiny.

Video z ruskej televíznej relácie sa objavilo na sociálnych sieťach so slovenským prekladom od spoločnosti Magnificat Slovakia.

 

Najnovšie články