Pixabay

Otestujte sa, čo viete o daiquiri, cuba libre či ďalších obľúbených drinkoch.

Leto je tu, dni sú stále dlhšie a ľudia sa chcú zabávať. A k dobrej zábave často patrí aj chutný a osviežujúci letný drink. Leto a párty, to je tá najlepšia kombinácia, z ktorej vznikli aj drinky či koktaily ako také. Vedel si, že slovo koktail znamená v doslovnom preklade „kohútí chvost“ a traduje sa, že po „párty“ uskutočnenej po kohútích zápasoch dcéra barmana začala miešať drinky podľa farieb chvostov víťazných kohútov?

Drinky sú často spájané s rôznymi osobnosťami, ktoré sa neboja experimentovať. Určite poznáš napríklad drink Negroni, pomenovaný po jednom grófovi. Ten raz prišiel do baru na svoje obľúbené Americano. Nebola to káva, ako by sa mohlo zdať, ale drink a barmana požiadal, aby mu Americano vylepšil ginom namiesto sódy a náhoda spôsobila, že odrazu bol na svete nový obľúbený drink.

Čo všetko vieš o úžasnom svete drinkov a koktailov ty? Otestuj si svoje vedomosti v dnešnom kvíze a pri jeho vypĺňaní sa môžeš osviežiť pirátom medzi pivami, Captain Jack, ktorý ti prináša tento kvíz.

V spolupráci s Captain Jack

Najnovšie články