Foto: unsplash/ TikTok (mariaantoniouu21)

Toto dvojicu turistov vôbec nepotešilo.

Ak sa chystáte dovolenkovať v zahraničí, zrejme rátate s tým, že sumy nemusia byť rovnaké ako na Slovensku. Austrálčanov úplne šokovalo, koľko museli vo švajčiarskom hoteli zaplatiť za jednoduché jedlo.

Článok pokračuje pod videom ↓

150 dolárov za dva hamburgery

Ako informuje web News, dvaja austrálski cestovatelia zostali absolútne ohromení, keď zistili, že za dva hamburgery s hranolčekmi a jeden nealkoholický nápoj v hoteli vo Švajčiarsku musia zaplatiť neuveriteľných 150 austrálskych dolárov (v prepočte 91,50 eura). Mysleli si, že muselo dôjsť k nejakej chybe. Navyše, jedlo bolo podľa cestovateľov chuťovo priemerné, nebolo to nič špeciálne.

Foto: unsplash

Maria a jej partner Anthony boli ubytovaní v Grindelwalde, v dedine vo švajčiarskych Alpách. Švajčiarsko je medzi cestovateľmi obľúbené pre svoje neuveriteľné prírodné krásy, no je o ňom známe, že patrí medzi tie najdrahšie krajiny. Dvojica vraj teda vedela, že dovolenka nebude lacná, no s takouto sumou za jedlo teda naozaj nerátala. Maria dodáva, že ak by jej v austrálskej reštaurácii povedali, že má za 2 hamburgery zaplatiť 150 dolárov, rovno by sa postavila a odišla.

Napriek vysokým cenám stojí za návštevu

Hovorí, že podobné ceny boli aj na iných miestach vo Švajčiarsku, nielen v hoteli. Maria a Anthony boli na cestách štyri mesiace a uviedli, že najdrahšou destináciou, ktorú navštívili, bol jednoznačne Grindelwald vo Švajčiarsku. Po ňom nasledovalo Santorini v Grécku. Napriek vysokým cenám si ale myslia, že tieto miesta stoja za návštevu.

@mariaantoniouu21 Grindelwald🤯🇨🇭 did you also experience this too or live in Switzerland? Let’s chat!! #grindelwald #switzerland #travelswitzerland #traveltiktok #travelguides #traveltips #CapCut ♬ original sound – Maria | TRAVEL

„Švajčiarsko je jedna z najkrajších krajín, aké sme kedy navštívili. Žiadna fotka ani video nedokáže tú krásu skutočne zachytiť. Už sa nevieme dočkať, kedy sa tam vrátime,“ hovorí Maria a dodáva, že skôr ako tam pôjdete, uistite sa, že ste si dosť našetrili. Pod video, ktoré uverejnila na TikToku, pribudlo niekoľko komentárov, v ktorých ľudia popísali podobnú skúsenosť, kedy za jedlo zaplatili desiatky, či dokonca stovky eur. Pýtajú sa, ako si vôbec niekto môže dovoliť žiť vo Švajčiarsku.

Aj tento článok ste si mohli prečítať do konca vďaka našim predplatiteľom.
Staňte sa súčasťou PREMIUM klubu a získate benefity v hodnote 28 €.

Uložiť článok

Najnovšie články