Foto: Twitter (Carl Quintanilla)

Sú krásne, mladé a svojím (bizarným) vystúpením bavia celý internet. Choreografie severokórejských roztlieskavačiek sú síce originálne, avšak tieto ženy sa musia naozaj snažiť. Majú na to sakramentský dôvod.

Určite ste aj vy zachytili netradičné choreografie severokórejských roztieskavačiek na hokejovom zápase počas prebiehajúcej olympiády v juhokórejskom Pchjongčchangu. Ich cieľom bolo ukázať, že Severná Kórea je krajinou, v ktorej sa naozaj oplatí žiť. Napriek prísnemu utajovaniu informácií sa však našťastie na povrch dostali informácie, ktoré neukazujú túto krajinu práve v najlepšom svetle. I keď to vyzerá, že dievčence z tímu roztlieskavačiek to vyhrali, v skutočnosti im niet čo závidieť. 

Dostať sa do tímu „armády krások,“ ako nazývajú severokórejské roztlieskavačky, nie je naozaj ľahká záležitosť. Musíte mať bezchybný kádrový profil, minulosť bez jedinej škvrnky a musíte bezvýhradne uznávať a milovať vodcu Kim Čong-Una. Okrem toho musíte merať minimálne 165 centimetrov a byť jednoducho neodolateľné. A presne také sú severokórejské roztieskavačky, ktoré sa dostali do Pchjongčchangu.

Naozaj originálna choreografia valcuje internet


Toto netradičné povzbudzovanie sa odohralo počas hokejového zápasu žien. Mnohí vystúpenia týchto roztlieskavačiek označujú za najsilnejší nešportový moment tejto olympiády. Ak bolo cieľ Severnej Kórey prekvapiť, určite sa im to podarilo. Avšak treba mať na zreteli aj temnú pravdu, ktorá sa skrýva za týmto, zdanlivo neškodným vystúpením. Kim Čong-Un totiž nepatrí medzi ľudí, korí by vedeli odpúšťať.

Rovno do pracovných táborov

Krásky, ktoré sa zúčastnia tejto atrakcie, musia po návrate do domoviny mlčať ako hrob. Pre mnohé z nich to, čo uvideli za hranicami Severnej Kórey, môže byť doslova šok. Ak však nechcú ísť na nedobrovoľný predĺžený pobyt do pracovných táborov, naozaj sa im oplatí držať jazyk za zubami. Výstrahou im môže byť vstúpenie ich kolegýň, ktoré sa odohralo v roku 2005 v Južnej Kórei. 21 členiek, ktoré rozprávali o tom, čo videli, boli poslané do pracovných táborov.


Nekonečnú oddanosť k vodcovi (či strach z neho) však nedovoľoval roztlieskavačkám vzdialiť sa z ihriska ani po skončení zápasu, v ktorom kórejský tím prehral na celej čiare. Ostali spievať, aj keď sa štadión takmer celý vyprázdnil. Sláva má v Severnej Kórei naozaj trpkú príchuť. I keď sa táto krajina snaží o skvelý imidž, realita svedčí o niečom inom.

Pozri aj: Len ten, kto dokonale pozná slovenský folklór, dokáže tento kvíz vyriešiť na 100%

indy100.com
Uložiť článok

Najnovšie články