Foto: Twitter (Carl Quintanilla)

Ľuboš Belko / / News
Severná Kórea síce nie je veľká krajina, no rozhodne o nej vie celý svet.

Fakt, že o jej slávu sa pričinila práve jej kontroverznosť, veľmi nepomáha k tomu, aby si o nej zbytok sveta vytvoril svetlejší obrázok. Práve to sa však táto krajina snaží zmeniť. Na hokejovom zápase počas aktuálne prebiehajúcej olympiády v juhokórejskom Pchjongčchangu, sa predviedli roztlieskavačky zo Severnej Kórey. A tie spôsobili poriadny rozruch. 

Ich vystúpenie síce bolo viac než pôsobivé, no nestrelo sa s pochopením. Väčšina ľudí si ich synchronizované povzbudzovanie síce pochvaľovalo, no druhá časť sveta sa naopak rozzúrila. Krajina, ktorá minulý rok testovala balistické rakety, a tak spôsobila veľké napätie, podľa väčšiny ľudí učinila tento krok len ako ďalšiu formu propagandy.


https://twitter.com/pearswick/status/962308632208551936
Nech je to však akokoľvek, roztlieskavačky predviedli slušný výkon a to sa im musí nechať. Niektorí ich síce nazývajú zmanipulovanými, no nájdu sa aj takí, ktorí im prejavili podporu. Medzi nimi je aj americká hokejistka Angela Ruggiero, ktorá tvrdí, že by mali získať Nobelovu cenu. Veď posúďte sami.

Pozri aj: Občania pod diktatúrou by zažili obrovský šok. Takto by to vyzeralo, keby sa Severná a Južná Kórea opäť spojili

indy100.com
0
Komentovať (0)