Foto: TASR - Jaroslav Novák

Podľa Blahu je Soros predátorské monštrum, ktoré sa hrá na filantropa.

Investičná skupina Penta odchádza z vydavateľstva Petit Press, svoj menšinový 34-percentný podiel predala investorovi Media Development Investment Fund (MDIF) New York. Tento fond je spojený s finančníkom Georgom Sorosom.

Ďalšími investormi sú podľa Sme manažéri spoločnosti Alexej Fulmek, Peter Mačinga a bývalý vlastník spoločnosti Azet.sk a spravodajského portálu aktuality.sk Marek Václavík, ktorí kupujú zvyšných 5,5 percenta akcií. Šéf vydavateľstva Alexej Fulmek považuje zmenu akcionárskej štruktúry za dôležitú správu.

“Za 28 rokov sme mali vo vydavateľstve viacero rôznych minoritných akcionárov, po čase sa nám však zakaždým s PSIS podarilo upraviť akcionársku štruktúru a to sme dosiahli aj teraz, po dlhých a náročných rokovaniach s Pentou,” povedal a ocenil, že novým akcionárom bude MDIF. Argumentuje, že hlavným cieľom MDIF bola vždy obrana nezávislosti a slobody nezávislých médií.

Fico tvrdí, že mal pravdu

Predseda strany SMER-SD Róbert Fico dnes svoju tlačovú konferenciu s názvom Welcome to Slovakia Mr. Soros začal oficiálnym privítaním pána Sorosa na Slovensku, a zároveň zdôraznil, že je to vážna zmena v kvalite slovenského mediálneho priestoru. “Mali sme pravdu.” zdôraznil Fico.

Expremiér zvolal túto tlačovú konferenciu ako reakciu na informácie o tom, že finančná skupina Penta odchádza z vydavateľstva Petit Press a predala svoj podiel investorovi Media Development Investment Fund New York. Tento fond je podľa bývalého premiéra pod vplyvom Georga Sorosa, a tvrdí, že peniaze amerického podnikateľa ovplyvňovali a ovplyvňujú dianie na Slovensku. Vyhlásil, že boli a sú využívané na podporu či “likvidáciu” vybraných politikov.

Podľa Ľuboša Blahu je George Soros americký oligarcha a podvodník, ktorý je spojený s americkým prezidentom Joe Bidenom a zasahuje do politík iných krajín. “Je to predátorské monštrum, ktoré sa hrá na filantropa.” tvrdí Blaha. Opisuje, že Soros je predstaviteľom “jemného liberalizmu” a je naklonený multikulturalizmu, manželstvám homosexuálom a uvoľnenej migračnej politike.

Na ovplyvňovaní politiky vraj podľa expremiéra spolupracujú aj niektoré médiá na Slovensku, ktoré sa sami označujú za transparentné či objektívne. Zdôraznil, že peniaze Sorosa sa nemôžu využívať proti či pre vybraných politikov. Naďalej tvrdí, že Soros podporoval aj protivládne protesty na Slovensku v roku 2019 a opakovane hovorí, že šlo o pokus o prevrat.

Fond pomáha slobodným médiám

Portál Sme však ozrejmil, že MDIF je neziskový investičný fond pre nezávislé médiá aktívny najmä v krajinách, kde môže byť ohrozený prístup k nezávislým médiám. Poskytuje podľa neho výhodné pôžičky a kapitálové financovanie médiám, ktoré zohrávajú dôležitú úlohu v udržaní slobody slova vo svojich domovských krajinách. Dodal, že je financovaný skupinou nadácií a investorov, ktoré od vzniku fondu v roku 1996 pomohli slobodným médiám v 44 krajinách.

0
Uložiť článok
Komentovať