Keď sa prejdeme po ulici a všímame si autá, môžeme v priebehu pár minút postrehnúť desiatky rozličných áut. Mnohé z týchto značiek majú dlhoročnú históriu a za svoju existenciu už vyrobili milióny áut. Avšak to, kde tieto automobilky vlastne vznikli, nemusí byť vždy zrejmé a jasné. Vyskúšajte si, či dokážete správne určiť, odkiaľ pochádzajú tieto automobilky.
Z akej krajiny pochádza automobilka Alfa Romeo?
UnsplashAlfa Romeo je talianska automobilka založená v roku 1910. Sídli v mesteTurín.
Z akej krajiny pochádza automobilka Tesla?
UnsplashTesla je americká automobilka založena Elonom Muskom v roku 2003. Sídli v San Carlos v Kalifornii.
Z akej krajiny pochádza automobilka Tata?
UnsplashAutomobilka Tata je u nás menej známa spoločnosť pochádzajúca z Indie. Má sídlo v Bombaji a bola založená v roku 1945.
Z akej krajiny pochádza automobilka Volvo?
UnsplashVolvo je švédsky výrobca automobilov, založený v roku 1927. Momentálne Volvo vlastní čínska automobilka Geely.
Z akej krajiny pochádza automobilka Jeep?
UnsplashJeep bol založený v roku 1941 v meste Toledo nachádzajúcom sa v Ohio. Momentáne je registrovaná ochranná známka koncernu Chrysler.
Z akej krajiny pochádza automobilka SsangYong?
SmartTalk, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia CommonsSsangYong je štvrtý najväčší výrobca automobilov v Južnej Kórei. Sídli v Soule a spoločnosť bola založená v roku 1954.
Z akej krajiny pochádza automobilka Porsche?
UnsplashPorsche je nemecká automobilka založená v roku 1931. Sídli v Zuffenhausene, mestskej časti Stuttgartu.
Z akej krajiny pochádza automobilka Jaguar?
UnsplashJaguar je britská automobilová firma založená v roku 1922. Sídli v meste Coventry.
Z akej krajiny pochádza automobilka Lancia?
UnsplashLancia je talianska automobilka založená v roku 1906 v Turíne.
Z akej krajiny pochádza automobilka Bugatti (založená v roku 1909)?
UnsplashBugatti ako francúzska automobilka vznikla v roku 1909 v alsaskej obci Molsheim. V roku 1963 zanikla, neskôr značku používali Taliani a napokon ju v roku 1998 odkúpil Volkswagen.
Ak sa vám tento kvíz páčil, nezabudnite si vyskúšať aj ďalšie v našej sekcii.
Ženy mučil a hral s nimi najzvrátenejšiu hru, akú si viete predstaviť. Z vraha sa dvíhal žalúdok aj skúseným policajtom
Exdetektív Vachálek: Ak by bol Černák na slobode, niekto by si ho našiel. Koncom búrlivej mafiánskej éry je vražda Kuciaka
Vývar za 3,90 € a ríbezľové pivo za 4 €: Našli sme najstaršiu slovenskú reštauráciu, po večeri sme ochutnali niečo nečakané
Outlet z kauzy slayáda začal veľkolepo, rýchlo sa z neho stala „nákupná zóna duchov“. Zákazníkov si užíval krátko
Budú počas vianočných sviatkov otvorené obchody? Reťazce hlásia zmeny, pozrite sa, ako to bude po novom
Šéf IĽP: Ficova vláda je asociálna a zbabelá. Bez ľudských práv sme len platiči daní a zdroje pre korporácie
Vianočné trhy u našich susedov sú ako z rozprávky: Na šunku za 6 eur sa tvorili rady, na cenu si dajte pozor
Psychologička Zuzana o alkohole: Fero Joke verejne priznal chybu a bol to správny krok, riskoval svoju reputáciu










Nahlásiť chybu v článku