Foto: Twitter (Visegrád 24)

Len 17-ročný mladík sa lúčil so životom, keď ho krátko na to záchranári vytiahli zo zrútenej budovy.

Zemetrasenia v Turecku a Sýrii pripravili o život množstvo ľudí. Tragická udalosť však so sebou prináša v ťažkých časoch aj neuveriteľné príbehy so šťastným koncom. Jeden taký sa spája aj so 17-ročným tínedžerom, ktorý sa po zrútení obytnej budovy pod troskami lúčil so životom.

Myslel si, že zomrie

Len 17-ročný mladík si prešiel, podobne ako mnoho jeho krajanov, pri zemetrasení peklom. Budovu, ktorú dlho nazýval domovom, sa v momente stala miestom, kde bojoval o život. Ako informuje Unilad, Taha Erdem si po tom, čo sutiny zavalili jeho nohu myslel, že umiera. „Myslím, že toto je posledné video, ktoré pre vás natočím,“ povedal spod trosiek zrútenej budovy. Tínedžer ďalej opisoval, že na jeho nohách leží približne pol tony.

Na videu tiež hovoril o tom, že veľa vecí v živote ľutuje a chcel by ich zmeniť: „Je veľa vecí, ktoré ľutujem. Nech mi Boh odpustí všetky moje hriechy. Ak sa odtiaľto dnes dostanem živý, je veľa vecí, ktoré chcem urobiť.“ Svoje pocity opísal aj pre agentúru AP, kde vyjadril veľký strach o svoj život. Taha si po zavalení myslel, že o život prišla jeho rodina a podobný osud čaká o pár minút aj jeho. Preto sa rozhodol natočiť spomínané video.

Bol medzi prvými, ktorých vytiahli

Ako ďalej uvádza Unilad, Taha momentálne žije aj so svojou rodinou v stanoch, ktoré ľuďom bez domova poskytla turecká vláda. Mladík mal veľké šťastie, pretože patril medzi prvých, ktorí boli spod trosiek oslobodení. Momentálne jeho život iste naberá novú perspektívu, ktorá ale bude už navždy poznačená desivým zážitkom, ktorým si prešiel. Bohužiaľ, Turecko stále zažíva nové vlny otrasov. Tá posledná s magnitúdou 6,4 prišla včera.

Uložiť článok

Najnovšie články