Foto: Profimedia

Oplatí sa spoznávať aj miesta, o ktorých ste možno ani nevedeli, že vôbec existujú.

Už čoskoro mnohí Slováci sadnú do svojich áut a vyrazia k Jadranu alebo si zaletia k moru do ďalších obľúbených európskych destinácií. No ak sa vám už nechce čakať a túžite nielen po horúcom slnku, ale aj po netradičnej destinácii, máme pre vás tip, ktorým je málo známy emirát s názvom Fudžajra (Fujairah). 

Článok pokračuje pod videom ↓

Spojené arabské emiráty lákajú ľudí z celého sveta predovšetkým vďaka lesku Dubaja a Abu Dabí. No mali by ste vedieť, že týchto emirátov je celkovo 7 a aj tie ďalšie vás môžu príjemne prekvapiť. A to aj napriek tomu, že ste o nich doteraz možno ani len nepočuli.

Ďalším z emirátov, ktorý ale ľudia nepoznajú až tak dobre ako vyššie spomínané, je Rás al-Chajmá. Ide o lacnejšiu verziu Dubaja a dozviete sa o ňom viac v tomto článku. Teraz sa presuňme južnejšie a na východ, k pobrežiu Ománskeho zálivu. V blízkosti hraníc s Ománom sa nachádza „záhadná“ Fudžajra.

Ideálnym obdobím na návštevu Spojených arabských emirátov je naša jar, prípadne jeseň a zima, kedy tu na vás čaká príjemné počasie. Samozrejme, môžete sa sem vybrať aj v lete, no počítajte s vysokými teplotami, ktoré nemusia byť vôbec príjemné. Preto je napríklad v takom Dubaji štandardom, že interiér je silno klimatizovaný, takže ak sa vám aj vonku bude pariť z hlavy, keď sa presuniete niekam dovnútra, môže vám byť poriadna zima. Takže na to pri balení kufrov myslite. Aktuálne sa tu pripravte na tridsiatky.

Foto: Screen Google Maps

O lacné ubytovanie tu núdza nie je

Hlavným mestom Fudžajry je rovnomenná Fudžajra, kde sa zhlukuje väčšina miestneho obyvateľstva. Pri pobreží sa nachádza viacero hotelov, kde sa noc pohybuje v rôznych cenových reláciách.

Pozreli sme sa na známy ubytovací portál, kde sme si do vyhľadávača zadali prvú májovú noc a izbu pre dve osoby. Najlacnejšou možnosťou, ktorá sa nám v tomto termíne zobrazila, bol hotel s priemerným hodnotením, vzdialený 2,5 kilometra od pláže. Prekvapila nás akciová cena 28 eur, čo znamená 14 eur na osobu na noc.

Foto: Screen booking.com

Štvorhviezdičkové hotely za 25 eur

Do 50 eur na noc pre dve osoby je stále v ponuke na tento neďaleký termín viacero ubytovaní. Zaujímavo vyzerajú napríklad štvorhviezdičkové hotely len za 45 a 50 eur na noc. Stále hovoríme o sumách za dve osoby, takže ak si ich rozdelíte na polovicu, je to 20 a 25 eur na jedného.

Tento článok je dostupný členom Interez PREMIUM

Uložiť článok

Najnovšie články