Foto: Ministerstvo financií SR

Ku kaštieľu navyše dostanete aj priľahlý park.

Ak ste vždy chceli bývať v skutočnom kaštieli, teraz máte jedinečnú príležitosť. Štát totiž predáva nádherný kaštieľ postavený v barokovom štýle, nachádzajúci sa v obci Klátova Nová Ves pri Partizánskom, informuje ministerstvo financií na svojom webe

V cene je aj park

Kaštieľ navyše prešiel na konci minulého storočia nákladnou rekonštrukciou a pravdepodobne tak od nového majiteľa nebude vyžadovať žiadne väčšie investície. Štát si primeranú cenu za túto majestátnu stavbu predstavuje okolo 2,9 miliónov eur s tým, že predkladanie ponúk začína už dnes 26. mája a potrvá do 22. júna. V cene bude navyše zahrnutý aj priľahlý park o výmere približne 40-tisíc m2.

Celý areál kaštieľa je vyhlásený za kultúrnu pamiatku a je evidovaný v Ústrednom zozname pamiatkového fondu. Kaštieľ v minulosti vlastnili viaceré významné rodiny a o jeho prestavbu do dnešnej podoby sa okolo roku 1892 pričinil vtedajší majiteľ, barón Leopold Haupt-Stummer, píše obec na svojej webstránke. Budova slúžila od roku 1986 ako Školiace stredisko Slovenského štatistického úradu v Bratislave.

Najnovšie články