Foto: Profimedia

Nezomrel však na otravu jedom, ale na alergickú reakciu.

Zahrávanie sa s hadmi nie je nikdy dobrý nápad, najmä ak had patrí medzi jedovatý druh. O to nepochopiteľnejšie pôsobí čin muža, ktorý sa takto stal kandidátom na Darwinovu cenu. 

Hltač hadov. Takúto prezývku si zaslúžil poľnohospodár z mesta Astrachán z juhozápadu Ruska, uvádza Profimedia. 55-ročný muž vyzerá odhodlane a zoskočí s nákladného auta s drobným hadom v rukách.

Chcel sa predvádzať

Portál Daily Mail uvádza, že muž pracujúci na poli s vodnými melónmi sa potom snažil prehltnúť vretenicu malú, konkrétne druh Vipera renardi. Chcel sa takto predvádzať pred svojimi kolegami.

Foto: Profimedia

Hada si dvakrát napchal do krku, avšak ten sa nechcel vzdať bez boja. Na tretí pokus o prehltnutie ho had uhryzol do jazyka.

Tento konkrétny had je síce jedovatý, no jeho uhryznutie nie je pre človeka nebezpečné. Poľnohospodár bol však o niekoľko hodín neskôr prijatý do nemocnice, kde mu diagnostikovali tzv. Quinckeho edém, čo je v podstate dôsledok alergickej reakcie. Mužovi opuchlo hrdlo a jazyk.

Foto: Profimedia

Napriek snahe lekárov zomrel

Údajne tiež utrpel anafylaktický šok. Jeho jazyk sa ledva zmestil do úst a lapal do dychu. Podľa portálu Antrakhan 24 muž napriek veľkej snahe lekárov zomrel. Portál ďalej uviedol, že prehĺtanie hadov je v Astracháne obľúbenou zábavou.

Miestni ľudia sú vyzvaní, aby od tejto zábavy upustili a ani nevykonávali nič podobné. Pravdou je, že muž síce nezomrel na otravu jedom, ale na alergickú reakciu, takže podobne, ako keby prehltol osu a tá ho uštipla do hrdla. To však neznamená, že táto podivná zábavka je bezpečná, práve naopak, ako to dokazuje aj tento prípad.

0
Uložiť článok
Komentovať