Foto: profimedia

Zdá sa, že princ George túži ísť v stopách svojho otca Williama.

Princ William prezradil, akým smerom sa môže uberať budúcnosť jeho syna princa Georga predtým, než sa stane kráľom. Zdá sa, že pôjde v stopách svojho otca a strýka princa Harryho a bude z neho pilot.

Článok pokračuje pod videom ↓

Na prvý pohľad sa môže zdať, že budúcnosť princa Georga je už nalinkovaná. Je druhým v poradí na trón a je viac-menej isté, že z neho bude kráľ. Avšak svoju kariéru si môže budovať ešte predtým, rovnako ako jeho otec William. 10-ročný George má pred sebou ešte veľa rokov, kým zasadne na trón, no už teraz má o svojej budúcnosti určitú predstavu.

Je ako jeho otec

Ako informuje portál Mirror, princ William počas záhradnej párty v Buckinghamskom paláci povedal, že jeho syn George by chcel navštíviť leteckú základňu, pretože z neho môže byť pilot. Dokonca sa na to vraj pripravuje. Už v roku 2017, keď bol George ešte malý, navštívil so svojimi rodičmi Nemecko a Poľsko. Na konci cesty na letisku v Hamburgu bolo vidieť, že sa mu veľmi páčia vrtuľníky, chcel sedieť v kokpite a potom vyskúšať ďalší, keď videl, že je medzi nimi rozdiel.

Princ William v mladom veku pracoval ako pilot leteckej záchrannej služby, dokonca Georgovi ukázal základy toho, ako sa lieta a vyskúšal si aj prilbu. William sa v roku 2010 kvalifikoval ako pátrací a záchranný pilot v RAF (Royal Air Force) a pracoval aj pre East Anglia Air Ambulance. Jeho brat Harry medzitým slúžil ako pilot vrtuľníka Apache, počas jednej zo svojich ciest v Afganistane.

Uložiť článok

Najnovšie články