foto: Jaro Novák

Kvôli pandémii COVID-19 sa tohtoročná Pohoda neuskutoční.

Informovali o tom dnes ráno (15.4.) vo vysielaní Rádia_FM organizátor festivalu Michal Kaščák a PR manažér Anton Repka. Presúva sa na rok 2021.

„Posledné dva týždne sme sa pripravovali na tento deň. Teraz riešime to, aby sme čo najlepšie presunuli festival na ďalší rok,“ vyjadril sa v relácii Ráno na eFeMku Anton Repka.

Presun festivalu bol nevyhnutný

Presun Pohody na rok 2021 považujú organizátori po konzultáciách so špičkovými epidemiologičkami za nevyhnutný. Veria, že opatrenia sa budú čoskoro zmierňovať, určite sa ale nebudú týkať udalostí s vysokou návštevnosťou akou je festival Pohoda.

Pred zverejnením presunu komunikovali s ďalšími promotérmi, agentmi skupín, dodávateľmi, partnermi a našimi externými kolegami, spoločným menovateľom týchto debát je pochopenie, ústretovosť a spolupatričnosť.

foto: interez.sk, Jaroslav Novák

Aj vďaka tomu môžu už teraz oznámiť, že mnohé mená z tohto ročníka budú s istotou hrať aj v roku 2021. Prvými opätovne potvrdenými umelcami sú: The Libertines, Metronomy, Wolf Alice, Archive, black midi, Shame, Kokoroko, Marina Satti & Fonés, Black Country, New Road, Bazzookas, Wooze, Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs, PENGSHUi, Asmâa Hamzaoui & Bnat Timbouktou, Space Lady, Malox, Crack Cloud, Murman Tsuladze, Shht, PoiL a Trupa Trupa…

Ďalšie mená budú nasledovať čoskoro, pridajú sa k nim aj doposiaľ nezverejnení umelci, tých začnú organizátori zverejňovať už 20. apríla. Pre rok 2021 nemôžu organizátori garantovať rovnaký program, ale urobia všetko pre to, aby bol ešte silnejší.

Prenos vstupenky a vrátenie peňazí

Na stránke pohodafestival.sk orgranizátori zriadili sekciu Pohoda 20 → Pohoda 21, kde nájdete odpovede na otázky, ktoré presun festivalu spôsobí spolu s informáciami o lístkoch. Existujú tri možnosti, ako s nimi môžete naložiť.

Prenesenie vstupeniek na budúci rok je tou najlepšou možnosťou, ako festival v týchto časoch podporiť a zároveň mať s predstihom lístok na ďalší rok. Možnosť prenosu sa týka všetkých typov vstupeniek vrátane parkoviska, či ubytovania. Na prenos netreba realizovať žiadne kroky. Lístky, ktoré ich držitelia nevrátia do 15. 10. 2020, budú automaticky považované za platné.

foto: interez.sk, Jaroslav Novák

Pre niekoho je v súčasnej situácii nevyhnutné vrátenie plnej sumy za zakúpené lístky. Festival to urobí s pochopením. Na webe pohodafestival.sk sú uvedené postupy pre lístok zakúpený online, na festivale či v inom autorizovanom predpredaji. Požiadať o vrátenie akéhokoľvek typu lístka môžete do 15. 10. 2020.

foto: interez.sk, Jaroslav Novák

Ďalšou alternatívou, ako festivalu pomôcť (v prípade, že si vstupenku nemôžete ponechať), je možnosť darovať časť sumy z ceny lístka na pokrytie už vynaložených nákladov spojených s prípravami ročníka 2020.

Na webe naďalej pokračuje predpredaj vstupeniek na budúci rok. Kúpa permanentky je ďalší spôsob, akým môžete podporiť prípravy presunutého ročníka. Lístky v najlacnejších kategóriách sa už predávať nebudú.

Pohoda In the Air a iné projekty na najbližšie obdobie

Už 3. mája bude Pohoda realizovať špeciálnu edíciu Koncertu pre Martinu a Jána v Gregorovciach. Plánujú tiež sieť online klubových debát a koncertov po celom Slovensku, ktorými by chceli poukázať na pestrosť zamestnaní v zákulisí kultúry, ukázať dobré priestory, dobré kapely a skvelých ľudí, ktorí sú za nimi.

foto: Jaroslav Novák, interez.sk

Počas „pohodovského“ víkendu sa organizátori rozhodli pripraviť akciu Pohoda In the Air. Charakter podujatia sa pomaly črtá, plánujú zapojiť aj letisko, pripravujú rôzne aktivity, prenosy, koncerty ale i archívne materiály. Jeho podobu – v podstate tak ako každý rok – konzultujú aj s miestnou hygienou a autoritami, zachovanie opatrení, ktoré budú v tom čase platiť. Viac informácií prinesú organizátori čoskoro.

TS festivalu Pohoda