foto: TASR - Roman Hanc

Na území našej krajiny tak registrujeme 1477 pozitívnych prípadov na nový koronavírus.

Počas stredy (13. 5.) pribudlo na Slovensku osem prípadov nákazy novým koronavírusom. Celkovo tak Slovensko eviduje 1477 prípadov. K novému prípadu úmrtia nedošlo. Informuje o tom permanentný krízový štáb na internetovej stránke www.korona.gov.sk.

Počet vykonaných testov stúpol na 131.910, v priebehu stredy ich vykonali 4876. Ochoreniu na Slovensku počas stredy nepodľahol nikto, počet obetí pandémie tak ostal na čísle 27. Pribudlo 52 vyliečených, z ochorenia sa uzdravilo už 1112 pacientov.

Hospitalizovaných je v súčasnosti 134 osôb, u 21 z nich potvrdili ochorenie COVID-19. Na jednotkách intenzívnej starostlivosti ostávajú štyria pacienti, stav jedného z nich si vyžaduje pľúcnu ventiláciu. Z ôsmich nových prípadov sa šesť týka obyvateľov Košického kraja, po jednom prípade pribudlo v Prešovskom a Trenčianskom kraji.

Testovanie komunity v Žehre odhalilo ďalších šesť ľudí, ktorí majú COVID-19

Plošné testovanie komunity v Žehre, ktoré sa realizovalo od pondelka (11. 5.) do stredy, zatiaľ odhalilo šesť ľudí pozitívnych na ochorenie COVID-19. Pre TASR to uviedol člen permanentného krízového štábu Peter Pollák s tým, že nakazených ľudí aj s ich rodinnými príslušníkmi presunuli do karanténneho mestečka a dva sektory v osade tak mohli otvoriť.

foto: TASR – Milan Kapusta

„Žehru sme rozdelili na tri sektory podľa geografického začlenenia. V pondelok sme pretestovali sektor jeden, necelých 300 ľudí a z toho bolo šesť pozitívnych, ktorých sme presťahovali do karanténneho zariadenia. V sektore dva sme otestovali v utorok 182 ľudí a všetci boli negatívni. Dnes sme testovali 698 ľudí v sektore tri, no výsledky budú známe až o dva dni. Na základe týchto výsledkov sme sektor jeden a dva otvorili, pričom sme presťahovali pozitívnych ľudí aj s ich rodinami,“ priblížil Pollák.

Podľa neho majú vo štvrtok (14. 5.) a v piatok (15. 5.) opakovať testy tých, ktorí boli pozitívni a už im uplynula 14-dňová karanténa. Prvýkrát vo štvrtok a druhý opakovaný test v piatok. „Ak budú oba testy negatívne, tak je to v poriadku a môžu sa vrátiť domov a ak nie, musia naďalej ostať v karanténe,“ dodáva Pollák.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )