Bratislavská krajská polícia prebrala od Úradu inšpekčnej služby prípad úmrtia človeka bez domova v Bratislave. TASR o tom informoval hovorca bratislavskej krajskej polície Michal Szeiff.
Ukrajinský občan bol nájdený so zraneniami v oblasti hlavy v skorých ranných hodinách vo štvrtok (30. 1.) v blízkosti obchodného centra v Bratislave, pričom nasledujúci deň zraneniam podľahol.
Polícia začala v tejto veci trestné stíhanie pre zločin zabitia. „Keďže vyšetrovanie intenzívne pokračuje, bližšie informácie k prípadu poskytneme hneď, ako to procesná situácia umožní,“ uviedol hovorca.
Obchodné centrum Nivy v Bratislave v tejto súvislosti odmietlo medializované tvrdenia o násilí bezpečnostnej služby na človeku bez domova. Centrum tvrdilo, že muž bol počas jedného dňa zadržaný dvakrát a zakaždým ho „v plnom zdraví“ odovzdali polícii. Dokazovať to majú aj kamerové záznamy.

Podľa informácií TA3, muža z Ukrajiny údajne napadli pracovníci súkromnej bezpečnostnej služby (SBS) a ružinovská policajná hliadka. Trasovanie bezpečnostných kamier a ostatné informácie ukazujú, že príslušníci SBS a policajti mali muža zbiť v miestnosti za jedným z obchodov.
Ako sme informovali dnes ráno, Úrad inšpekčnej služby tvrdí, že v prípade nie je možné vylúčiť protiprávne konanie policajtov. Hovorkyňa inšpekcie Andrea Dobiášová uviedla, že pre procesné úkony nie je možné poskytnúť bližšie informácie.
Doktorka Jana Boboková o zomieraní: Život nie je nutné za každú cenu umelo predlžovať. Musíme akceptovať, že bude koniec
Našli ho mŕtveho v hotelovej vani, stal sa tak členom „Klubu27“: Smrť Jima Morrisona je dodnes veľkou záhadou
Ženy mučil a hral s nimi najzvrátenejšiu hru, akú si viete predstaviť. Z vraha sa dvíhal žalúdok aj skúseným policajtom
Exdetektív Vachálek: Ak by bol Černák na slobode, niekto by si ho našiel. Koncom búrlivej mafiánskej éry je vražda Kuciaka
Vývar za 3,90 € a ríbezľové pivo za 4 €: Našli sme najstaršiu slovenskú reštauráciu, po večeri sme ochutnali niečo nečakané
Outlet z kauzy slayáda začal veľkolepo, rýchlo sa z neho stala „nákupná zóna duchov“. Zákazníkov si užíval krátko
Budú počas vianočných sviatkov otvorené obchody? Reťazce hlásia zmeny, pozrite sa, ako to bude po novom
Šéf IĽP: Ficova vláda je asociálna a zbabelá. Bez ľudských práv sme len platiči daní a zdroje pre korporácie










Nahlásiť chybu v článku