Ilustračná foto: Netflix

Rok 2019 bol na filmové či seriálové novinky poriadne bohatý.

Hádam najhorúcejšou novinkou je seriál The Witcher, pomerne veľa pozornosti si získali aj správy o pokračovaní seriálu You a nesmieme zabudnúť ani na záver Hier o tróny. Čo všetko ľudia v roku 2019 na Netflixe sledovali?

Článok pokračuje pod videom ↓

Čo sledovali ľudia v roku 2019?

Ako uvádza portál Independent, Netflix sa rozhodol, že zverejní zoznam tých najpopulárnejších programov, ktoré ľudia po celom svete počas roka 2019 sledovali.

Napríklad, iste ste už počuli o prípade Madeleine McCannovej. Madeleine bola so svojimi rodičmi na dovolenke v Portugalsku, keď 3. mája v roku 2007 dievčatko z dovolenkového rezortu bez stopy zmizlo. Od tých čias po nej pátralo množstvo ľudí, no bez úspechu. Práve jej príbeh inšpiroval vznik diela s názvom Kam zmizla Madeleine McCann? Aj keď dielo vzniklo pod taktovkou amerických tvorcov, v Británii sa vyšplhalo na prvú priečku ako nasledovanejší dokument na Netflixe.

Foto: MovieStillsDB

Informácie o najsledovanejších seriáloch a filmoch uverejnil aj portál Deadline a na zoznam sa dostala nielen Británia, ale aj Nemecko, Austrália, India či Francúzsko.

S informáciami o najsledovanejších programoch v Amerike sa zas podelil portál The Wrap. Ako sme spomínali, v Británii tento rok zvíťazili kriminálne dokumenty, na čele s dokumentom o Madeleine McCannovej, druhú priečku však obsadilo dielo 6 Underground, v hlavnej úlohe s Ryanom Reynoldsom a na tretie miesto sa prepracovala komédia Vražda na jachte, kde si hlavné úlohy zahrali Jennifer AnistonAdam Sandler.

V top 10 je The Witcher aj Stranger Things

Na 4. miesto v zozname najpopulárnejších diel roka 2019 sa prepracoval seriál The Witcher, a to napriek tomu, že svetlo sveta uzrel len nedávno, a to 20. decembra. Hneď za The Witcherom sa ocitol The Irishman, kde sa hlavných úloh zhostili Robert DeNiroAl Pacino.

V top 10 sa okrem toho ocitlo aj dielo Po živote, tretia séria seriálu Stranger Things, dokumentárny film Naša planéta, seriál Sexuálna výchova či dokumentárny film nakrútený podľa skutočného príbehu, Rozhovory s vrahom: Výpoveď Teda Bundyho.

Foto: moviestillsdb.com

Čo sa týka amerických divákov, zmenilo sa najmä poradie diel, obsadenie však pomenej. Na prvú priečku sa dostal film Vražda na jachte, druhé miesto obsadil seriál Stranger Things a na tretie miesto sa prepracoval film 6 Underground.

Američania si obľúbili aj animovaný film Rodinka Úžasných 2, film The Irishman a seriál The Witcher. Do top 10 sa okrem toho dostal aj film Triple Frontier Benom Affleckom, ďalšie dielo o slávnom vrahovi, Ted Bundy: Diabol s ľudskou tvárou, seriál The Umbrella Academy či film Diaľničná hliadka.

V Austrálii sa najpopulárnejšími dielami stali opäť film Vražda na jachte, 6 Underground a seriál The Witcher.  Celkom iný názor majú na filmy a seriály obyvatelia Indie. Tí si totiž za víťaza zvolili seriál Posvätné hry, druhú priečku obsadil romantický film Kabir Singh a na tretie miesto sa dostala dráma s názvom Article 15.

Francúzski diváci si zas obľúbili The Witcher, 6 Underground a španielsky seriál Money Heist. Rovnako dopadlo hodnotenie aj v Nemecku, až na to, že na prvom mieste sa ocitol film 6 Underground.

Independent

Najnovšie články