Foto: Netflix

Aký bol Ted Bundy v súkromí? To prezradí nový dokumentárny seriál.

Príbeh jedného z najslávnejších vrahov sa opäť dostane na televízne obrazovky. Tentokrát v podobe dokumentárneho seriálu a tvorcovia ho vyrozprávajú očami žien, ktoré mu boli nesmierne blízke. Na streamovaciu službu spoločnosti Amazon sa už čoskoro dostanú výpovede Elizabeth Kendallovej – niekdajšej priateľky masového vraha Teda Bundyho.

Článok pokračuje pod videom ↓

Brutálne zavraždil najmenej 30 žien naprieč celými Spojenými štátmi americkými, pričom počet obetí môže byť aj značne vyšší – Ted Bundy sa totiž nie ku všetkým vykonaným vraždám pred popravou priznal. Jeho príbeh fascinuje v mnohých ohľadoch a bol niekoľkokrát spracovaný nielen hollywoodskymi filmármi, ale aj dokumentaristami, novinármi či spisovateľmi. Najčerstvejším prírastkom bude podľa portálu Independent dokumentárny seriál Ted Bundy: Falling for a Killer, ktorý sa na streamovaciu platformu Amazon Prime dostane v roku 2020.

Hlavnou hrdinkou pripravovanej dokumentárnej série bude Elizabeth Kendall, niekdajšia láska samotného Teda Bundyho, ktorá s ním udržiavala intímny vzťah v 70. rokoch minulého storočia, a jej dcéra Molly, ktorá bola v tom čase ešte batoľaťom, no neslávne známy vrah sa spolupodieľal na jej výchove.

Foto: Amazon Prime

Prečo práve Kendall?

Odpoveď na túto otázku je jednoduchá – bola to totiž práve Elizabeth, kto dal v čase vyšetrovania Bundyho vrážd tip polícii, že možným podozrivým v otrasných prípadoch by mohol byť práve on.

O to zaujímavejšie je rozhodnutie a súhlas samotnej Elizabeth Kendall podieľať sa na chystanom dokumentárnom seriáli, keďže na verejnosti od vydania svojej vlastnej knižky (v ktorej dokumentovala svoj vzťah s Bundym) neprehovorila. Nový seriál bude preto exkluzívnou výpoveďou ženy, ktorá myslenie a správanie Teda Bundyho poznala a okúsila na vlastnej koži.

„Po takmer 40 rokoch mlčania, sa Elizabeth Kendall a jej dcéra Molly podelia so svojimi osobnými skúsenosťami a znepokojujúcimi novými detailami o Bundym, dosahu, ktorý mal na ženy a tiež aj hojným archívom doposiaľ nikdy nezverejnených rodinných fotografií,“ uviedla spoločnosť Amazon na stredajšej tlačovej konferencii podľa portálu Independent o chystanom dokumentárnom projekte.

Ted Bundy: Falling for a Killer by sa podľa všetkého mal objaviť online v roku 2020 a má byť akýmsi ženským pohľadom na zločiny, ktoré Bundy spáchal v priebehu niekoľkých rokov. V rovnakom čase by sa na pulty kníhkupectiev mala dostať aj re-edícia spomínaného Kendallovej memoáru z roku 1981 The Phantom Prince: My Life With Ted Bundy.

Na archívnej snímke z 27. júna 1979 sa Ted Bundy usmieva počas druhého dňa súdneho procesu vo veci vraždy v súdnej sieni v Miami. Bundyho odsúdili za vraždu 2 žien v Tallahassee, ku ktorej došlo 15. januára 1978. (Foto: Archív TASR/AP)

Aj výpovede preživších obetí

Samozrejme, nebude to len o (zdanlivo) rodinnom trojuholníku Bundy-Kendall-Molly. Podľa vyhlásenia producentov seriálu priestor dostanú aj obete, ktoré sa obávanému masovému vrahovi nepodarilo umlčať a jeho vyčíňanie prežili. Producentkou a režisérkou nového projektu bude Trish Wood, ktorá sa preslávila najmä vo sfére investigatívnej žurnalistiky. Počas svojej kariéry sa venovala mapovaniu skutočných kriminálnych príbehov.

Ted Bundy je jedným z najznámejších sériových vrahov a násilníkov USA. Zabil najmenej 30 žien v priebehu štyroch rokov vo veku 12-26 rokov. Väčšinu svojich obetí najskôr ubil palicou a následne zaškrtil. Mnohé pred vraždou znásilnil, niektoré aj po smrti. Za svoje ohavné činy bol popravený 24. januára 1989 vo veku 42 rokov elektrickým kreslom.

Independent

Najnovšie články