Foto: Facebook.com/Brittany Keech

Jej adresát už však s najväčšou pravdepodobnosťou nežije.

Predpokladáme, že každý z vás aspoň raz za život stratil trpezlivosť, keď mu vinou doručovateľskej spoločnosti neprišiel objednaný balík alebo očakávaný list načas. Samozrejme, je to pomerne normálne, že sa doručenie akejkoľvek pošty o pár dní oneskorí. Teraz si ale predstavte, že by vám pošta meškala takmer storočie.

Neskoro, ale predsa – tak by sa dal v skratke zhrnúť príbeh jednej pohľadnice, ktorá sa na správnu adresu dostala až po takmer sto rokoch od jej odoslania. Tú si vo svojej poštovej schránka našla obyvateľka amerického štátu Michigan, Brittany Keech, informuje web Unilad.

Prišla dnes, odoslaná bola takmer storočím

Pre Britanny to bol bežný deň. Po návrate z práce najskôr zaparkovala auto a vybrala všetku poštu zo schránky. Okrem účtov a reklamných letákov však v kôpke našla aj pohľadnicu.

„Pomyslela som, že je skutočne neobyčajné dostať pohľadnicu, keďže dnes ich už nikto neposiela,“ povedala spravodajskému portálu CNN. Potom si ale uvedomila, že ide o skutočne zvláštnu pohľadnicu a keď sa pozrela na dátum odoslania, zostala bez slov. Poštová pečiatka totiž ukazovala dátum 29. októbra 1920.

Adresa na pohľadnici súhlasila s jej, meno adresáta však nepoznala, určená bola istému Royovi McQueenovi. Ten zrejme kedysi býval v rovnakom dome, v ktorom Brittany žije so svoju rodinou dnes.

Foto: Facebook.com/Brittany Keech

Flossie sa so všetkým pochválila

Veľmi zvláštny bol aj text, ktorý bol na pohľadnici napísaný. Istá Flossie Burgess v ňom opisuje chvíle, ktoré v daný moment prežívala. Opisovala, ako sa jej rodina má, že sú všetci v poriadku, aj keď mamu bolia kolená. Detailne tiež uvádza, že v momente písania pohľadnice si otec holil bradu a jej skončila hodina dejepisu.

Vzhľadom na to, že poštová pečiatka ukazovala dátum 29. október, čo je len dva dni pred oslavami Halloweenu, aj pohľadnica bola tematická. Nechýbala jej ani poštová známka v hodnote jedného centu s podobizňou prezidenta Georga Washingtona.

Foto: Facebook.com/Brittany Keech

Takéto pohľadnice posielajú opäť ľudia

Brittany sa s nálezom v poštovej schránke pochválila aj na sociálnej sieti Facebook, kde fotografiu pohľadnice zdieľala a teraz ju chce dostať k príbuzným Roya McQueena. Ako sa však mohlo stať, že pohľadnica dorazila na miesto doručenia až po takmer 100 rokoch?

Ako prezradil hovorca americkej poštovej služby pre televíziu WXMI, nejde o chybu, ktorú zapríčinila priamo pošta. Mnoho takýchto zásielok sa dostáva do obehu opätovne, čo ich niekto niekde nájde alebo zakúpi na blších trhoch. Vo výsledku sa potom pošta snaží robiť to, čo vie najlepšie – doručiť listy alebo pohľadnice na adresu, ktorá je na nich uvedená. Samozrejme, ak je to možné a daná adresa ešte existuje.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )