Reprofoto: Twitter (Marcia(Marziyeh))

Ničivé zemetrasenie v Turecku a Sýrii odhaľuje neuveriteľné príbehy o prežití.

Príbeh len 7-ročného dievčatka a jej malého brata dojal svet. Emotívne video zo severu Sýrie ukazuje len 7-ročné dievčatko, ktoré svojím vlastným telom chránilo svojho bračeka pred sutinami neuveriteľných 17 hodín, až kým ich nevyslobodili, informuje CNN Prima NEWS

Keď dievčatko uvidelo, že prichádza záchrana, z jej úst zaznela emotívna veta: „Strýko, keď nás zachrániš, do konca života budem tvojou slúžkou,“ dodáva portál.

Zemetrasenie v Turecku a Sýrii bolo najsmrtiacejšie na svete za vyše desať rokov

Na vyše 9500 stúpol v stredu dopoludnia počet mŕtvych po pondelkovom mohutnom zemetrasení v Turecku a Sýrii. Ide o najsmrtiacejšie zemetrasenie na svete za posledných vyše desať rokov. Informácie priniesli tlačové agentúry AFP a AP.

Oficiálne je teraz počet usmrtených obetí katastrofy v Turecku 6957 a v Sýrii 2547; celkovo prišlo o život 9504 ľudí. Tento údaj sa však môže zdvojnásobiť, ak sa naplnia najhoršie obavy expertov.

Počet obetí na životoch po zemetrasení v Turecku a Sýrii prekonal zemetrasenie v Nepále v roku 2015, ktoré si vyžiadalo 8800 mŕtvych.

Zemetrasenie s magnitúdou 7,8 nastalo v oblasti okolo turecko-sýrskych hraníc v pondelok nadránom, keď ľudia ešte spali. Potom nasledovalo okolo poludnia ďalšie, o niečo slabšie, a aj desiatky dotrasov.

Celé armády záchranárov pracujú dva dni a dve noci v mrazoch, stále hľadajú v ruinách ľudí, ktorí mohli prežiť. Zemetrasenia a dotrasy zničili tisíce domov vo viacerých mestách na oboch stranách turecko-sýrskych štátnych hraníc.

Najnovšie články