Foto: MovieStillsDB

Herec Matthew McConaughey prehovoril o nepríjemnej skúsenosti z mladosti.

O nepríjemnej skúsenosti z času, keď mal len 15 rokov, sa Matthew McConaughey prvýkrát rozhovoril už v roku 2020 vo svojom memoári Greenlights. Teraz sa však rozhodol prezradiť, ako sa s tým vyrovnal.

K sexu bol prinútený vydieraním

Pôvodom texaský herec Matthew McConaughey v podcaste Amanda de Cadenet’s The Conversation: About the Men prehovoril o traumatizujúcej skúsenosti, ktorá sa odohrala v čase, keď mal len 15 rokov. Ako informuje portál Unilad, už dávnejšie priznal, že bol v tom čase k sexu prinútený vydieraním.

Podľa The Sun sa bál toho, že kvôli predmanželskému sexu skončí v pekle. Teraz ale dodáva, že sa tým nechce nechať zastrašiť. Odmietol sa báť vzťahov preto, lebo jeho prvá sexuálna skúsenosť bola výsledkom vydierania.

Foto: Profimedia

Verí, že napriek negatívnej skúsenosti môže mať stále zdravý vzťah a stále dokáže ľuďom dôverovať. Samozrejme, uvedomuje si, že to, čo sa udialo, vôbec nebolo správne. Priznáva, že nie je raketový vedec a nemá jednoznačnú odpoveď na to, ako sa s traumatizujúcou skúsenosťou vyrovnať. Jednoducho má príliš rád život a ľudí, aby sa tým nechal zlomiť.

Sám seba nevníma ako obeť

Herec prezrádza, že v 15 rokoch zlé skúsenosti neskončili. Keď mal 18, v zadnej časti dodávky upadol do bezvedomia a počas toho ho obťažoval nejaký muž. V rozhovore ale dodáva, že nemal inú možnosť na výber, musel sa pohnúť vpred napriek tomu, čo prežil. Nechce, aby jeho minulosť ovplyvnila to, ako nazerá na ľudí a ako sa k nim správa a nikdy sám seba nevnímal ako obeť.

Foto: MovieStillsDB

Napriek traume sa z neho stal uznávaný oscarový herec a s manželkou Camilou Alves má 3 deti. Nebojí sa o svojej skúsenosti otvorene hovoriť a poukazuje na to, aké dôležité je už v mladom veku vedieť, že človek má právo povedať nie.

Foto: Profimedia

Dôležitú úlohu v hercovom živote zohral aj jeho otec. Práve on ho naučil, že ak sa ocitne vo vzťahu s dievčaťom a cíti, že jeho partnerka váha, má prestať a počkať, kým si bude úplne istá. Ani jeho rodičia mu však neboli ideálnym vzorom, zosobášili sa trikrát a dvakrát sa rozviedli. V čase, keď jeho mama rodila, otec pil v krčme, pretože neveril, že Matthew je jeho syn. Z času načas sa v domácnosti objavilo aj násilie. Napriek tomu ale verí, že sa jeho rodičia ľúbili.