Ilustračná foto: Pexels

Turistka prežila v gumovom nafukovacom člne v Egejskom mori.

Turistka z Nového Zélandu zažila chvíle beznádeje a strachu, keď sa dostala na gumenom člne na otvorené more. Bez toho, aby po nej v tom momente pátrali, sa musela spoľahnúť iba na seba a na svoje skúsenosti. Aj vďaka nim a svojmu odhodlaniu však prežila.

45-ročná Kushila Steinová prežila aj vďaka lízankám a plastovým taškám, ktorými sa aspoň trochu zahriala, informuje portál britskej spravodajskej televízie BBC. Našťastie Kushila je skúsenou námorníčkou a tak použila tiež červenú tašku, ktorú si dala na hlavu, aby bola viditeľnejšia a tiež pomocou zrkadielka odrážala svetlo, aby sa jej podarilo niekoho upútať.

Kushila pomáhala jednému Britovi, médiá jeho meno uvádzajú ako Mike, prepraviť jeho jachtu z juhu Turecka do Atén. Počas tejto plavby sa Kushila rozhodla, že sa na člne vrámci relaxu vypraví na ostrov Folegandros. Avšak pri spiatočnej ceste na jachtu stratila jedno veslo a následný silný vietor ju odvial až na šíre more.

Keď sa nevrátila, majiteľ jachty v sobotu ráno nahlásil. že je nezvestná.  Do pátrania sa zapojilo 6 lodí, vrtuľník aj podmorský dron. Kushila v obave, že neprežije, na bok člna napísala meno svojej matky a jej kontaktné údaje.

Po rozsiahlom pátraní ju napokon po 37 hodinách našli 101 kilometrov severne od Kréty na polceste na ostrov Folegandros. Okamžite ju kvôli dehydratácii previezli do nemocnice, kde sa zotavuje.

„Stále mám jednu lízanku, ktorá mi ostala pre teba, mami,“ odkázala šťastná Kushila podľa denníka The New Zealand Herald.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )