Foto: TASR - Pavol Zachar

Harabin nomináciu prijal.

Slovenská národná strana (SNS) navrhne za člena Súdnej rady SR exministra spravodlivosti a niekoľkonásobného kandidáta za prezidenta Štefana Harabina. Informoval o tom poslanec Rudolf Huliak (SNS) na sociálnej sieti.

Podľa portálu Aktuality.sk Harabin nomináciu prijal. „Dnes ráno ma oslovil pán predseda Andrej Danko, či by mohli dať návrh na moju kandidatúru, a ja som povedal, že áno,“ povedal Harabin pre Aktuality.

Ako sa vyjadril, motiváciou stať sa členom Súdnej rady SR je to, že justícia je v rozklade. Uviedol, že ho motivovalo pojednávanie s vojakom obžalovaným zo zločinu neuposlúchnutia rozkazu, kde si uvedomil, v akom rozklade je justícia. „Nie je možné byť k tomu rozkladu ľahostajný,“ vyhlásil.

Na návrh reagoval aj exminister spravodlivosti a podpredseda Kresťanskodemokratického hnutia Viliam Karas, ktorý jeho nomináciu považuje „za zlý vtip“. „Škody, ktoré Harabin v celej justícii spravil, rátame dodnes. Návrat do týchto čias je neprípustný,“ uviedol.

Poslankyňa Zuzana Števulová (PS) sa v tejto súvislosti vyjadrila, že vládna koalícia úplne stratila mieru.

„Harabinizácia justície je dnes už synonymom pre najtemnejšie obdobie, ktoré sme v moderných dejinách Slovenska v justícii zažili. Tieto časy sa už nikdy nesmú vrátiť,“ vyhlásila Števulová a uzavrela, že koalícia by mala prestať hazardovať s dôverou ľudí v súdnictvo a spravodlivosť, ktorá je už teraz nízka.

Uložiť článok

Najnovšie články