Foto: Profimedia

Väznica patrí medzi najnebezpečnejšie na svete.

Venezuelská vláda získala kontrolu nad väznicou, ktorá bola pod nadvládou najmocnejšieho gangu v krajine. Ten si za múrmi väznice vybudoval vlastné malé mesto so zoologickou záhradou, klubom a bazénom.

Ťažila sa tu kryptomena

Ako píše web Mail Online, venezuelská vláda v stredu vyslala 11 000 policajtov a vojakov do väznice Tocorón. Tá je podľa webu Telam považovaná za jednu z najkrvavejších väzníc na svete, násilie je tu na dennom poriadku. Jeden z najväčších gangov v krajine sa tu usídlil ako doma, členovia si zriadili malé chatrče, v ktorých niektorí žili aj so svojimi rodinami. Mali prístup k satelitnej televízii a internetu. V zoo, ktorú si väzni vytvorili, sa údajne nachádzali tigre, levy, krokodíly a pumy.

Gang mal za mrežami vlastný nočný klub s názvom Tokio, kde sa väzni pravidelne zabávali, a reštauráciu, kde obedovali so svojimi návštevníkmi. Nachádzalo sa tu aj baseballové ihrisko, miestnosť, v ktorej sa hrali hazardné hry, a ďalšia, kde väzni nelegálne ťažili kryptomenu. Vedľa ihriska pre deti sa zas nachádzal bazén.

Foto: Profimedia

Väzni mohli kedykoľvek prísť a odísť cez tunel

Na záberoch z policajných kamier bolo vidieť, ako policajti a vojaci vtrhli do jednej z väzenských budov, kde bol vybudovaný tunel. Podzemná chodba mala niekoľko východov vrátane jedného, ktorý viedol k jazeru, kde boli na brehu umiestnené tri drevené plte.

Foto: Profimedia

Polícia údajne zatkla 60 členov gangu, ale aj 4 väzenských dozorcov. Tí mali dovoliť pašovanie drog a zbraní do väzenia. Podľa venezuelských médií sa ale po prehľadaní väznice ukázalo, že 400 až 500 väzňov je na úteku, medzi nimi aj muž, ktorý stojí na čele gangu. Časť väzňov postupne presúvajú do iných zariadení.

Najnovšie články