Reprofoto: Youtube

Zábavný park v Číne čelí ostrej kritike nielen zo strany ochranárov.

Zábery z čínskeho zábavného parku v meste Čonging obleteli svet. Nie ale preto, že by bol špeciálne zaujímavý. Ľudí upútala krutosť organizátorov, ktorí sa rozhodli spopularizovať novú atrakciu – 68-metrovú bungee jumpingovú vežu. 

Incident sa odohral 18. januára. Organizátori vyniesli spútané zviera na skákaciu plošinu a pre lepší efekt ho obliekli do kostýmu pripomínajúceho superhrdinu. Ako informuje portál IFL Science, potom mu dali postroj a posúvali ho k miestu odrazu. Podľa spravodajského portálu Sky údajne zviera kvičalo od strachu, avšak ľudia okolo sa na tom náramne zabávali. Ošípaná bola následne zhodená na lane z výšky 68 metrov.

Niet divu, že po zverejnení videa sa mnohí ľudia začali pohoršovať nad krutosťou. Po tom, ako sa video objavilo na čínskej sociálnej sieti Weibo, mnohí ľudia čin parku odsúdili a označovali ho za „nechutný“ a za „mučenie“.

Niekoľko skupín opäť rozvírilo debatu o právach zvierat v Číne, ktoré tam v podstate neexistujú.

Ošípané zažívajú bolesť a strach rovnakým spôsobom ako ľudia a tento nechutný PR kúsok by mal byť postavený mimo zákon,“ uviedol pre BBC News Jason Baker, viceprezident organizácie PETA.

Park za incident prijal zodpovednosť a vo vyhlásení sa za svoje konanie ospravedlnil. Zviera krátko po incidente putovalo na bitúnok.

Upozorňujeme, že video môže byť nevhodné pre citlivé povahy: 

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )