Foto: Unsplash

Sex je bežná súčasť života.

Mnohí sa o sexe hanbia rozprávať, ako keby sa to ich ani netýkalo, naopak, niektorí o ňom rozprávajú toľko, že je to až neúnosné a nepríjemné. Nech je to ako chce, sex je súčasťou našich životov a tak sa nás týka. Čo o ňom ale viete? Dnes sme si pre vás pripravili kvíz o sexe. Ten nebude rozhodne nijako poburujúci, no je možné, že niekto sa pri ňom bude aj trochu červenať. Hlavné ale je, aby ste naň odpovedali správne. Zvládnete to na 100 %? 

Ak vás tento kvíz zaujal, pozrite si aj ďalšie v našej sekcii kvízov.

Akú funkciu má klitoris?

Wikimedia (Syed Sajidul Islam)

Dráždec alebo klitoris je súčasť ženských pohlavných orgánov, erektilné tkanivo (homológ pohlavného údu u muža), s veľkým počtom voľných nervových zakončení a senzitívnych nervových teliesok. Jeho zvláštnou úlohou je navodenie pohlavného vzrušenia a orgazmu.

Aké dva druhy orgazmu môže žena dosiahnuť?

Pixabay

Klitoridálny orgazmus nastáva u žien oveľa častejšie ako vaginálny orgazmus.

Z akej krajiny pochádza Kámasútra?

Pixabay

Kámasútra (-sanskritský kmeň slova) alebo Kámasútram (-sanskritský nominatív) je staroveký indický text zaoberajúci sa ľudskou sexualitou. Autorom textu je indický filozof Mallanága Vátsjájana, ktorý žil v období medzi 4. a 6. storočím nášho letopočtu.

Ako sa nazýva technika vzrušovania partnerov bez prevádzkovania súlože?

Pxhere

Petting alebo peting (z angl. pet – maznáčik, domáce zvieratko) je maznanie sa, bozkávanie, hladenie až jemné erotické dotyky, bez toho, aby nastala súlož; môže však dôjsť k orgazmu alebo ejakulácii, najčastejšie u zdržanlivejších mladistvých. V prípade dotyku genitálii sa označuje ako heavy petting.

Na liečbu čoho slúžil v histórii u žien vibrátor?

Pixabay

Podľa knihy The Technology of Orgasm sa vibrátor využíval na liečbu hystérie u žien, tým, že u nich dosiahol orgazmus. Niektorí historici sa ale s týmto tvrdením nestotožňujú, keďže neexistujú o tom zaručené dôkazy.

Aký vitamín sa nachádza v ejakuláte?

Pixabay

Ejakulát tvorí ho mnoho minerálnych látok ako napríklad zinok, vápnik, horčík a sodík. Obsahuje tiež fruktózu, vitamín C, cukry, kreatín a viac ako 400 druhov bielkovín.

Koľko otvorov má vagína?

Pixabay

Vagína má dva otvory. Jeden je vyústenie močovej trubice a druhý je poševný otvor.

Je možné otehotnieť počas menštruácie?

Pixabay

Aj keď to nie je bežné, žena môže otehotnieť aj vtedy, ak má menštruáciu. U žien s krátkym menštruačným cyklom môže ovulácia nastať ešte aj počas toho, že majú menštruáciu. Plodné dni teda môžu prísť ešte počas menštruačného krvácania a sex v tomto období logicky môže vyústiť do tehotenstva. Niektoré cykly zasa bývajú anovulačné, to znamená, že k uvoľneniu vajíčka vôbec nedôjde no žena napriek tomu dostane menštruáciu.

Koľko nervových zakončení sa nachádza na klitorise?

Pixabay

Klitoris má až 8 000 zakončení, narozdiel od penisu, na ktorom je ich približne o polovicu menej.

Existuje bod G?

Pixabay

Bod G je erotogénna zóna vo vagíne, ktorej existencia zatiaľ nebola dostatočne vedecky preukázaná. U niektorých žien stimulácia tejto oblasti vedie k rýchlemu orgazmu. Názov G bod, celým názvom Gräfenbergov bod, je pomenovaný po nemeckom lekárovi austrálskeho pôvodu Ernstovi Gräfenbergovi, ktorý v roku 1950 publikoval objav, že existuje oblasť v ženskej vagíne, ktorá hrá dôležitú úlohu v ženskej sexualite. Bod G by sa mal nachádzať na vnútornej strane vagíny, niekoľko centimetrov za vaginálnym vchodom. Na povrchu má byť mierne zvrásnený.

Najnovšie články