Nevera nemusí byť len fyzická…

Čo si predstavíte pod slovkom “nevera”? Väčšine z nás automaticky napadne milostný trojuholník, v ktorom jeden z partnerov toho druhého fyzicky podviedol. Nevera však nie je len o tom. Nevera môže byť aj psychická a neverou je aj týchto 7 vecí, o ktorých by ste to možno nepovedali.

Článok pokračuje pod videom ↓

Kedy teda môžeme hovoriť o nevere?

#1 Keď ste si príliš “blízki” s priateľom opačného pohlavia

Dvojsedačky v kine, manželská posteľ, Tesla Roadster – niektoré veci jednoducho boli vyrobené pre dvoch. A so vzťahom je to úplne rovnaké. Ak cítite, že vás to k niekomu priveľmi ťahá, a to napriek tomu, že nie ste single, možno by bolo vhodné prehodnotiť buď váš partnerský vzťah alebo vzťah s osobou, ku ktorej niečo cítite. Taktiež nikdy nezabúdajte na to, že príťažlivosť je pudová a neovplyvníte ju, no nevera je vedomým aktom a našou voľbou, ktorú ovplyvniť môžete. Rozhodnite sa preto správne.

#2 Flirtujete online

Mať virtuálny vzťah s desiatimi rôznymi ľuďmi je oveľa jednoduchšie, než mať jeden v reálnom živote. Možno si myslíte, že takéto vzťahy sú úplne neškodné – ide predsa len o flirtovanie, bez akéhokoľvek fyzického kontaktu. Ak si však myslíte, že virtuálna polygamia má v poli offline monogamie priestor, dajte si studenú sprchu a priznajte si, že aj emocionálna nevera je neverou.

pexels.com

#3 Ohovárate svoju polovičku

Do očí jej/jemu nič nepoviete, no v okruhu svojich priateľov na ňu/neho neprestávate pľuť žlč. Áno, aj takéto konanie označujeme za neveru – zrádzate pritom predsa dôveru osoby, ktorá by vám mala byť najbližšia. Dôležité je všetko si vydiskutovať zoči-voči. Ak sa vaša polovička takejto debate bráni, nie je to dobrým znamením, no v tom prípade je dobré zvážiť smerovanie vášho vzťahu, nie zotrvávať v ňom, no popritom sa naň sťažovať všade, kam idete.

#4 Flirtovanie s ľuďmi, ktorých vidíte po prvýkrát

Emocionálna nevera je veľakrát ešte závažnejšia a intenzívnejšia, ako nevera fyzická. Zatiaľčo pri fyzickej nevere môže ísť “len” o uvoľnenie sexuálneho napätia, ak neustále flirtujte s novými ľuďmi, ktorých vidíte po prvýkrát tak, akoby ste boli single, je to jasným znamením toho, že vo vašom vzťahu to poriadne škrípe, preto si nechávate pootvorené zadné vrátka. Skúste pouvažovať nad tým, či by vám váš partner nedokázal dať to, čo hľadáte u iných. Ak nie, najférovejším riešením bude pravdepodobne naozaj váš rozchod.

pexels.com

#5 Sexuálne fantázie s inými

Samozrejme je prirodzené a úplne bežné, ak vám z času na čas hlavou preletí myšlienka, aké by to asi bolo stráviť zopár vášnivých chvíľ s niekým iným, než s vaším partnerom. Ak sú však tieto myšlienky pričasté, prípadne ak ich nedokážete vyhnať z hlavy ani v prítomnosti vašej polovičky, dobrým znamením to určite nie je – a áno, aj v tomto prípade ide o neveru.

#6 Klamanie ohľadom financií

Či už ste si formou lží finančne prilepšili alebo pohoršili – aj v tomto prípade ste svoju polovičku chtiac či nechtiac podviedli. Podľa istej ankety, ktorej sa zúčastnilo až 23 000 ľudí, považuje až 60% respondentov “finančnú neveru” za rovnako zlú, ako neveru fyzickú. Aj jej podstatou je totiž strata dôvery v partnera, ktorá má automaticky za následok stagnáciu vzťahu.

pexels.com

#7 Svojho partnera sa nezastanete

S vaším partnerom by ste mali tvoriť jeden nerozlučný tím. Keď sa jeden z vás ocitne v nebezpečenstve alebo v nepohodlnej situácii, ten druhý by tu mal vždy byť, aby mu kryl chrbát a pomohol mu. Ak to tak nie je,určite je potrebné s partnerom si to čím skôr vydiskutovať.

Pozri aj: Podvádza vás partner? Robí to preto, že vás miluje

brightside
Všetko začína v tvojej hlave

Viac článkov