Mladé ženy si často myslia, že musia byť sexy na to, aby boli chcené. Trápia sa hladom aby boli chudé, nosia nepohodlné oblečenie, ktoré viac odhaľuje ako zahaľuje a dúfajú, že keď sa na nich niekto pozrie, pomyslí si, že sú krásne. Nemôžeme sa im čudovať. V dobe, v ktorej média predávajú všetko možné prostredníctvom sexu a krásy dievčatá ani nevedia, že majú na výber.

Myslíš si, že ti tvoje telo naozaj zaručí všetko, po čom túžiš? Že ťa sexepíl dostane naozaj všade? Môže to tak vyzerať, ale neskôr to budeš bezpochyby ľutovať. Pamätaj si, že sebaúctu máš len jednu a pokiaľ o ňu prídeš, nevrátiš čas na to, aby si napravila svoje zlé rozhodnutia.

Milá slečna,

Kedy uplynul všetok ten čas? Stačí sa pozrieť na tvoju profilovú fotku a je ťažké uveriť, ako veľmi dospelo vyzeráš. Už nie si to malé dievčatko, ktoré pozeralo rozprávky. Fyzicky si už žena a ja len žasnem. No ako sa pozerám na tú fotku, želám si len jednu vec. Želám si, aby si na nej neukazovala všetko to, čo ukazuješ. Pretože to, čo vidím ja vidí aj ďalších tvojich 843 priateľov. Pretože táto fotka nehovorí to, čo si mi hovorila nedávno do očí. Hovorila si, že sexuálna sloboda ťa oslobodila od názorov mužov. Môžeš slobodne získavať náklonnosť všade kde chceš, pretože si sebavedomá. Nepotrebuješ stabilnú lásku. Ale to, čo máš oblečené, hovorí niečo iné. Kričí to, že chceš, aby si ťa muži všimli, že používaš sex ako náhradu za lásku, pretože nenaplnila tvoju identitu tak, ako si si myslela. Túžiš, aby ti to potvrdili a aby vedeli, že si krásna. Veríš tomu, že vyzerať sexy vedie ku všetkému, po čom túžiš.

pexels.com

Prosím, nemysli si, že ťa v tomto momente súdim. Mám ťa rada a chápem tvoje rozhodnutia, pretože nie tak dávno som robila rovnaké. Nosila som rovnaké oblečenie a myslela si, že moje telo mi zaistí dlhotrvajúcu a bezvýhradnú lásku. Pretože ak sa moje telo bude páčiť mužovi, budem sa cítiť dobre, nie? Proste som si to myslela. Ale nefungovalo to. Nikdy to nestačilo. Tí muži, ktorí ma chceli pre moje telo, pri mne nikdy nevydržali dlho. Zobrali si odo mňa čo mohli a presunuli sa k ďalšej obeti. Myslela som si, že čím viac zo seba dám a čím viac toho ukážem, tým ma budú muži brať vážnejšie. Malo to však opačný efekt. Nikdy pri mne neostali, práve kvôli tomu. A čo som spravila ja? Bol to pre mňa signál, že sa mám snažiť viac. Že sa musím snažiť byť ešte viac sexy aby som dostala tú lásku, po ktorej som bažila.

Moja drahá, nejdem ti tu dávať klišé prednášku o tom, že sa máš obliekať slušnejšie, chcem len, aby si pochopila silu svojho tela a akú správu ním do sveta posielaš. Keď budeš chcieť byť pre mužov sexuálny objekt, budú ťa tak brať. Ale tam to aj bude končiť. Každý z nás túži po láske, po tej bezhraničnej  nekonečnej láske, no musíš vedieť, kde sú limity. Pretože keď sa o pár rokov obzrieš, budeš smutná z toho, ako si používala svoje telo na to, aby si získala lásku. Nechcem sa pozerať na to ako prechádzaš tou istou srdce lámajúcou cestou stále dookola. Chcem, aby si sa rešpektovala a nie zo seba robila objekt. Obliekaj sa pekne, nos oblečenie, čo sa páči tebe. Ale neponúkaj sa ako tovar. Pretože aby si našla lásku, nepotrebuješ sa obliekať ako porno herečka.

S láskou,

Tvoja priateľka.

unsplash.com

Nestrácaj samú seba kvôli tomu, aby si sa páčila ostatným. Nenechávaj za sebou  na internete fotky, ktoré ukazujú viac, než by mali, lebo v čase, keď zistíš, že tam nepatria, už nebude možné dať ich preč. Váž si svoju cenu a nemeraj ju počtom lajkov na svojich fotkách. Proste buď sama sebou.

Pozri aj: OTVORENÝ LIST DIEVČAŤU, KTORÉ MILUJE AŽ PRÍLIŠ

psych.sk (Ivana G.), foreverymom
Všetko začína v tvojej hlave
0
Komentovať (0)
Príbehy