Lloyd Jack/Twitter

Ivana Gallasová / / News
Nie je to tak dávno, keď sa stal podobný prípad v San Franciscu s okuliarmi položenými na zemi. Moderné umenie je často nepochopené a ľudia sa mu smejú pre jeho jednoduchosť a preto bolo aj tento krát o zábavu zaručene postarané.

Dvaja študenti z univerzity v Škótsku, Ruairi Gray a Lloyd Jack sa rozhodli, že premenia ananás za euro a pár centov na umelecké dielo. Zatiaľ čo sa prechádzali na výstave moderného umenia v ich škole, nechali na jednom zo stolov položený ananás a dúfali, že si ho niekto pomýli s umením. Reakcia na seba nečakala dlho, no bola zábavnejšia než by sa dalo čakať.

Keď sa totižto o pár dní na miesto konania výstavy vrátili, ananás bol uložený v sklenenej vitríne. Ako sám Gray povedal pre magazín MailOnline, ich pôvodným zámerom bolo zistiť, ako dlho v múzeu ananás zostane, kým si niekto uvedomí, že nie je súčasťou výstavy.

Lloyd Jack/Twitter

„Vrátil som sa neskôr a bol na ňom sklenený kryt – je to tá najzábavnejšia vec aká sa mi za celý rok stala. Môj nadriadený to videl a spýtal sa lektora umenia, či to je skutočné pretože tomu nemohol uveriť.“

Natalie Kerr, asistentka festivalu, ktorá je organizátorkou výstavy povedala, že ona nemá so zasklením ananásu nič spoločné nakoľko je na ne alergická. Povedala, že nevie ako sa sklo na ananás dostalo. Presúvala výstavu a keď sa o desať minút vrátila, už tam bolo. Podľa nej je to naozaj záhadou nakoľko sklo samotné je veľmi ťažké a minimálne dvaja ľudia sú potrební na to aby ním hýbali.

Lloyd Jack/Twitter

Organizátorka výstavy sa rozhodla na nej ananás ponechať pretože jej nápad študentov prišiel vtipný. Môžeme si však byť istí, že toto nebol prvý ani posledný „prank“ poukazujúci na to, že moderné umenie môže byť nielen nádherné a jedinečné ale v niektorých prípadoch najmä jednoduché a nepochopené.

Pozri aj: Africké umenie na hlave. Tieto takmer 100-ročné fotografie ukazujú, aký jedinečný bol tradičný účes Amasunzu

interez.sk (Ivana G.), independent.co.ukdailymail.co.uk
0
Komentovať (0)