Niekedy sa jednoducho bojíme pozrieť na pravdu alebo sme len príliš tvrdohlaví na to, aby sme si ju pripustili. Môže byť naozaj ťažké vyjsť zo svojej komfortnej zóny a prejsť za hranice toho, čo je nám dobre známe, pretože sa za nimi môže nachádzať niečo, na čo nie sme pripravení. Napriek tomu sa za týmito hranicami môže nachádzať niečo, čo vám prinesie emocionálnu slobodu.

Musíte si pripustiť, že máte vo svojom živote až príliš veľa klamstiev a poloprávd, ktoré vám nedovolia rásť, učiť sa, milovať a rozvíjať váš potenciál. Pripustiť si, že nie vždy hovoríte  sami sebe pravdu môže byť desivé, no zároveň je to absolútne nevyhnutné. Preto by ste mali začať tým, že si uvedomíte nasledovné.

Prevažnú väčšinu problémov si vytvárate vy sami a môžete ich okamžite prekonať

Všetci prežívame problémy a starosti, no väčšinu z nich si aj tak vytvárame len my sami. Neznamená to, že nie sú skutočné, no stále ste to vy jediní, kto s nimi môže niečo spraviť.

Je to všetko len vo vašej hlave a preto je všetko len na vás.

Lepšie myslenie vám zabezpečí lepší život, no je to voľba, ktorú musíte spraviť vy. Skúste zmeniť to, čo sa zmeniť dá a akceptovať veci, s ktorými jednoducho nedokážete spraviť nič.

Obávate sa toho, že vás iní súdia – napriek tomu, že ich úsudky sú  zriedkakedy platné a významné

Na prvý pohľad môže vyzerať to, že sa chcete iným ľuďom páčiť nevinne, ale v skutočnosti vám spoliehanie sa na názory druhých prinesie len problémy so sebavedomím.

Ako ľudia sa prirodzene trápime názormi ostatných a dúfame, že im prídeme atraktívni. Čo je horšie, túto atraktivitu následne meriame počtom lajkov na sociálnych sieťach.

Veľká časť toho, že sa chcete cítiť príťažlivo je vrodená, no mali by ste sa naučiť odosobniť sa od myšlienok a emócií ostatných, pretože pokiaľ to neurobíte, ublížite jedine sebe.

pexels.com

V mnohých ohľadoch vás vaše skúsenosti z minulosti prinútia veriť, že ste menej schopní, než v skutočnosti ste

Často nechávame kroky z našej minulosti, aby ovplyvnili tie budúce.  Doslova tým nedovoľujete samým sebe, aby ste robili lepšie rozhodnutia len preto, že vám raz niekto povedal, že to nie je možné.

Odmietnutia z minulosti neznamenajú, že nie ste dosť dobrí. Znamená to, že nejaká osoba sa v tom čase jednoducho nezhodovala s okolnosťami, v ktorých ste sa vtedy nachádzali vy.

Keď to tak nevidíte a obzeráte sa za minulosťou, často narazíte na psychickú zábranu, ktorá vás na vašej ceste za lepšou budúcnosťou zastaví. Aj keď niekde vo vnútri viete, že máte na to, aby ste sa posunuli ďalej.

Skutočná bolesť, zlomené srdce a neúspech sú veci, ktoré vám pomáhajú rásť

Mnoho ikonických piesní, kníh ale aj vynálezov bolo inšpirovaných práve týmito druhmi bolesti. A práve tie boli aj motiváciou na ich vytvorenie.

Rovnako ste aj vy schopní použiť vašu traumu na osobný rozvoj.

Pretože pri každej takejto zlej skúsenosti máte možnosť pozrieť sa na svet novým, triezvym pohľadom, ktorý vám môže pomôcť v dosahovaní vašich cieľov.  Základom je uvedomiť si, že to dobré prichádza len s tým zlým, pretože život je ako dúha. Najskôr musí byť búrka, až potom príde to pekné.

pexels.com

Musíte sa vzdať niektorých vecí, aby ste dostali to, čo chcete

Pretože niekedy jednoducho musíte povedať NIE dobrým veciam, aby mohli prísť tie ešte lepšie a hlavne dôležitejšie.

Nedokážete robiť všetko a je na vás, aby ste si vybrali, na čom skutočne záleží, a čo len zaberá váš drahocenný čas, ktorý by ste mali venovať veciam, ktoré vás budú posúvať dopredu. Vy musíte vedieť, na čo sa treba sústrediť, aby ste dosiahli svoje ciele. Nikdy nedosiahnete to, čo chcete, ak sa budete snažiť robiť všetko.

Pretože byť zaneprázdnený neznamená byť úspešný.

Vášeň nie je niečo, čo môžete nájsť ale niečo, čo musíte spraviť

Ľudia sa každým dňom snažia nájsť vášeň pre niečo. Snažia sa nájsť niečo, čo by ich posunulo bližšie ku šťastiu a úspechu.

No pravda je taká, že keď sa snažia nájsť vášeň, vyzerá to, ako keby sa schovávala niekde vonku.

V skutočnosti však nie je nikde schovaná, a nie je tajomstvom ani to, kde sa nachádza. V skutočnosti je priamo vo vás a pokiaľ ju musíte každým dňom hľadať, zamyslite sa, či to naozaj chcete. Pretože pokiaľ niečo skutočne chcete, nemusíte sa do toho nútiť. Vášeň by mala prísť sama pri dosahovaní vášho cieľa.

pexels.com

Nikdy nebudete mať lepšiu príležitosť s niečím začať, než máte teraz

Najlepší čas na plnenie snov bol včera. Druhý najlepší je dnes.

Nikdy sa nebudete cítiť dokonale pripravení a dokonale presvedčení na to, aby ste začali, ale verte mi, učiť sa za pochodu je to najlepšie, čo pre seba môžete v tejto chvíli spraviť. Pretože ak by bolo naozaj ľahké niečo dokázať, robil by to každý. Neexistovali by žiadne nenaplnené sny. Musíte si jednoducho prejsť ťažkými vecami, aby vo vašom živote prišli tie dobré, a najlepší čas, kedy s nimi začať, je práve teraz.

Nečakajte celý život na dokonalý okamih, ktorý vám zmení život. Tá pravá chvíľa na zmenu je práve teraz.

Skúste na chvíľu pripustiť to, čo ste si mali pripustiť už dávno, pretože pokiaľ ignorujete pravdu, len si tým život komplikujete a nie uľahčujete.

Pozri aj: Nechceme si to priznať, no je to tak. Toto sú 3 veľké pravdy o našich dnešných prioritách

marcandangel
Všetko začína v tvojej hlave
0
Uložiť článok
Komentovať