foto: Pexels (ilustračné)

Situácia v Taliansku je mimoriadne kritická a lekári musia čeliť náporu pacientov.

Denne do nemocníc kvôli koronavírusu prúdi množstvo pacientov a talianski lekári majú čo robiť, aby situáciu zvládli. Pracujú s vypätím všetkých síl, aby pomohli každému, komu môžu, za čo si jednoznačne zaslúžia rešpekt a obdiv. Spoločnosť Airbnb sa preto rozhodla pomôcť a poskytnúť nemocničnému personálu v Taliansku ubytovanie zdarma.

Článok pokračuje pod videom ↓

Airbnb pomáha lekárom a sestričkám

Ako informuje portál Travel and Leisure, spoločnosť Airbnb sa rozhodla pomôcť lekárom a sestričkám tým, že im v Taliansku poskytne ubytovanie zdarma. Nevylučuje, že v rámci iniciatívy Airbnb For Doctors and Nurses v budúcnosti ponúkne ubytovanie lekárom a ďalším zamestnancom nemocníc aj v iných krajinách.

Giacomo Trovato, generálny riaditeľ Airbnb sa vyjadril, že spoločnosť chce pomôcť každému, kto nasadzuje svoj život v boji proti koronavírusu. Program bol odštartovaný 18. marca a kým poplatky spojené s ubytovaním uhradí Airbnb, spoločnosť vyzýva hostiteľov, ktorí majú možnosť poskytnúť ubytovanie lekárom, aby tak urobili prostredníctvom špeciálnej prihlasovacej stránky.

Foto: unsplash

Toto nie je prvý prípad, kedy sa spoločnosť rozhodla pomôcť

Na organizáciu procesu ubytovania bude dohliadať organizácia OspitaMI. Airbnb verí, že tým uľahčí život personálnu nemocníc a lekári a sestričky budú môcť vďaka programu byť tam, kde sú práve najviac potrební.

Toto nie je jediný spôsob, akým sa spoločnosť Airbnb rozhodla pomôcť. Nedávno sme informovali o tom, že ľudia, ktorí si ubytovanie rezervovali pred 14. marcom alebo majú ubytovanie rezervované na obdobie medzi 14. marcom až 14. aprílom, môžu požiadať o zrušenie rezervácie bez penalizácie. Pomoc poskytla spoločnosť aj pred rokom, kedy spustila program Open House. O bezplatné ubytovanie mohol požiadať každý, koho zasiahli požiare v Kalifornii.

Travel and Leisure

Najnovšie články