New Line Cinema

Pri prepracovaní knihy do filmovej verzie niekedy dôjde ku zmenám. A niekedy sa tieto zmeny týkajú aj hlavných postáv, ktoré potom vyzerajú úplne inak, než by mali.

V dnešných dňoch sa pomaly ale určite rozvíja takmer každé odvetvie priemyslu. Inak tomu nebude ani v tom filmovo. Najmä v poslednom čase je čoraz väčším trendom meniť populárne literárne diela na celovečerné filmy. S tým však prichádzajú aj určité zmeny, ktoré zaznamenajú najmä tí, ktorí si ešte pred pozretím filmu prečítali knihu. Niekedy ide o zmeny pozitívne, inokedy nám to môže prekážať. Toto je niekoľko slávnych postáv, ktoré sa zmenili keď príbeh z knihy ožil prostredníctvom filmu.

Článok pokračuje pod videom ↓

Frodo Baggins

Frodo Baggins, alebo Frodo Bublík, postava z „Pána prsteňov“, bol označovaný za robustného muža s ružovými lícami. Nebol zo všetkých najmenší a nemal tmavé vlasy. Práve naopak, Frodo by správne mal mať svetlé blond vlasy a krištáľovo čisté oči.

New Line Cinema

Nataša Rostovová

Tí, ktorí prečítali známu knihu s názvom „Vojna a mier“ vedia, že hlavná postava tam mala hlboké a tmavé oči, veľké ústa a charakteristické čierne kudrlinky.

BBC One

Gróf Vronský

Kto by nepoznal klasiku v podobe Anny Kareninovej? Nuž, gróf Vronský so svojími dlhšími blond vlasmi v tejto filmovej adaptácii veľmi nevyšiel.

bbc

Dorian Gray

Dorian Gray bol v knihe opísaný ako veľmi pekný. Nemal temný vzhľad, mal zlaté vlasy, modré oči farby oblohy a šťavnaté červené pery.

Ealing Studios

Randle Patrick McMurphy

Randle McMurphy z filmu „Prelet nad kukučím hniezdom“ by podľa knihy mal mať naozaj celkom dlhé ryšavo červené kudrlinky. Taktiež by podľa knihy mal mať jazvu na nose a na lícach.

United Artists

Heathcliff

Heathcliff by mal mať podľa správnosti tmavú kožu a trochu rómsky vzhľad, ktorý by pripomínal malého lascara.

Paramount Pictures

Jana Eyrová

Jana Eyrová mala v knižnej predlohe zelené oči a veľmi svetlú a bledú pokožku až tak, že bola niekedy popisovaná, že vyzerá ako elf.

BBC Films

Ellis Boyd „Red“ Redding

V snímke „Vykúpenie z väznica Shawshank“ bola postava menom Red v podstate írskej národnosti. So zjavnými červenými vlasmi, veľmi bledým odtieňom kože a pravdepodobne aj s pehami. Morgan Freeman, ktorý si túto postavu zahral, však vyzerá trochu odlišne.

Warner Bros

Harry Potter

Harryho Pottera by sme si iného ani nevedeli predstaviť. Daniel Radcliffe je jeden z mála hercov, ktorý do svojej úlohy zapasoval naozaj na výbornú. Aj napriek tomu sú vo filme drobné rozdiely. Napríklad tie Harryho povestné oči, o ktorých každý hovoril, že vyzerajú úplne ako oči jeho matky Lily, boli v knihe opísané ako nádherne zelené.

Warner Bros

Dolores Umbridgeová

Dolores, ďalšia postava z čarodejníckeho sveta Harryho Pottera, ktorá nebola práve najobľúbenejšia, mala podľa knihy veľmi bledú pokožku, a trochu pripomínala vzhľadom ropuchu. Na hlave nosila mašľu a mala veľmi veľké ústa.

Warner Bros

Sherlock Holmes

Sherlock bol opísaný ako chlap so štvorcovou čeľusťou a bradou, ktorá vyčnievala smerom von. Taktiež bol známy tenkým a dlhým nosom.

BBC One

Woland

Woland vyzeral v knihe úplne inak, než ako vyzeral vo filme. Bol stredného veku a mal oči odlišnej farby či zakrivené ústa. Taktiež jedno z jeho obočí bolo o čosi vyššie, než to druhé.

Russia

Pozri aj: 10 slávnych hercov, ktorí umreli počas natáčania. Vášeň z ich povolania sa im stala osudnou

interez.sk (Alexandra Geletová), tapoos.com

Najnovšie články