15 pozitívnych filmov, ktoré vás určite motivujú a vyvolajú vo vás príjemné pocity

brightside.me
brightside.me

Žáner filmu si niekedy zvolíme podľa nálady, ktorú máme. Niekedy je to aj naopak a film v nás nejaké pocity vyvolá. Niektorí majú radi akčné filmy, thrillery a horory, iní si radšej pozrú romantickú komédiu či dokument. Nasledujúcich 15 filmov však zaraďujeme do kategórie motivačné. Sú inšpirujúce a povzbudia vašu dušu. Ak potrebujete nakopnúť a už nezaberá nič, vyskúšajte aspoň jeden z týchto filmových titulov.

V zajatí rýchlosti (The World’s Fastest Indian)

film15
nzfilm.co.nz

Film natočený podľa skutočnej udalosti. Je to príbeh o mužovi, ktorý celý život nasledoval svoj sen – byť najrýchlejší. Anthony Hopkins ako Burt Munro 40 rokov opravuje svoj motocykel, s ktorým sa vydá na cestu a vytvorí svetový rekord, ktorý dodnes nikto neprekonal.

Príbeh Alvina Straighta (The Straight Story)

film14
canalplus.fr

73-ročný Alvin Straight zistí, že jeho brat, s ktorým nebol v kontakte mnoho rokov, mal mŕtvicu. Alvin nemá žiadny vodičský preukaz, a tak sa rozhodne podniknúť veľmi nezvyčajné dobrodružstvo. Kúpi si kosačku na trávu a cestuje na nej cez niekoľko štátov. Na ceste tento starý muž nájde nových kamarátov, pomoc od milých ľudí a nakoniec sa stretne aj so svojím bratom.

Kouč Carter (Coach Carter)

film13
paramount.com

Jedná sa o film založený na skutočnom príbehu unikátneho školského basketbalového tímu a vynikajúceho trénera. Ken Carter robí veľmi nečakané rozhodnutie. Zakazuje svojim hráčom vstup na ihrisko, kým nebudú mať opravené svojej známky. Takéto vyhlásenie vzbudzuje kritiku, vzdor, ale aj rešpekt.

Nezabudnuteľné prázdniny (The Way Way Back)

film12
sycamorepictures.com

Toto je príbeh, ktorý je smutný a zábavný, ľahký a osviežujúci. Fáza života, keď sa chlapec stane mužom, je veľmi dôležitá. V tomto filme mladý hrdina pracuje v zábavnom vodnom parku, kde nájde nových priateľov, ktorí mu pomôžu s rôznymi problémami.

Sme v pohode (Everybody’s Fine)

film11
Miramax

Po smrti svojej milovanej manželky sa Frank rozhodne ísť navštíviť všetky svoje deti, ktoré žijú v rôznych štátoch a počas tejto improvizovanej cesty sa o svojej rodine veľa dozvie. Osobitú pozornosť si zaslúži práve obsadenie. Hrajú tu mená ako Robert De Niro, Drew Barrymore, Kate Beckinsale a Sam Rockwell a všetci podávajú skvelé výkony.

Zázračný lekár: Príbeh Bena Carsona (Gifted Hands: The Ben Carson Story)

film10
sonypicturestelevision.com

Ben Carson vyrastal ako polosirota. Nebol veľmi nadaným študentom, no mal veľký temperament. Napriek tomu, chlapcova matka vždy verila v jeho schopnosti a jemne ho tlačila do nových vecí a do postupného úspechu. Vďaka svojmu talentu a podpore rodiny sa Ben stal jedným z najvýznamnejších neurochirurgov v USA. Tento film vás naučí, že sa nikdy nemáte vzdávať, a že máte nasledovať svoje sny a túžby aj keď to môže byť ťažké.

Blafuj ako Beckham (Bend It Like Beckham)

film9
foxsearchlight.com

18-ročnú Jess vždy fascinoval futbal. Jej rodina si ale myslí, že dievča by nemalo kopať do lopty na dvore s chlapcami. Jess sa však vďaka trénerovi dostane do profesionálneho futbalového tímu, no bude musieť pozbierať všetku odvahu a silu, aby všetkým dokázala, že je hodná svojho sna.

Alexander a jeho naozaj veľmi zlý deň (Alexander and the Terrible, Horrible, No Good, Very Bad Day)

film8
disney.ru

Alexandrov deň začína tak, že mu vo vlasoch uviazne žuvačka. Každou chvíľou sa všetko stále len zhoršuje. Jeho rodina s ním súcití a on začne premýšľať, či sa zlé veci stávajú len jemu. Vedzte, že každý má občas zlý deň, keď sa nič mu nič nedarí. V hlavnej úlohe môžete vidieť Steva Carella, takže o zábavu bude postarané.

Pokračovanie na ďalšej strane..

Páčil sa ti článok? Viac podobných ich nájdeš aj na našom FACEBOOKU. Tvoj lajk nás poteší!Tvoj názor?

Komentárov