Foto: youtube.com/allenpalin

Každá činnosť, pri ktorej zomierali davy ľudí, mu robila nesmiernu radosť. Inak prežil život v trápení, chudobe a na striedačku vo väzení a na úteku, kde znásilňoval chlapcov.

Carl Panzram patrí medzi jedného z najnebezpečnejších a najbrutálnejších sériových vrahov, aký sa kedy v našej novodobej histórii objavili. Už vo svojej puberte mal na svojom konte niekoľko obetí, ktoré podľahli jeho túžbe po zabíjaní alebo uspokojení zvrátených sexuálnych chúťok. Boli to spravidla muži, ktorí mali to “šťastie” a narazili na Panzrama počas jeho ciest naprieč rôznymi štátmi. 

Charles Panzram, prezývaný Carl, bol problémovým dieťaťom už od svojho detstva. Pochádzal zo siedmych detí, no sklony ku klamstvám alebo krádežiam prejavoval od útleho veku spomedzi nich iba on.

Mal iba osem rokov, keď bol prvýkrát zatknutý, dôvodom bol alkohol a krádeže. Ako vyrastal, počet jeho priestupkov a výtržností narastal a stupňoval sa. Vo svojich 11 rokoch putoval do nápravného zariadenia, kde sa stretol s tým, že aj on sa stal prvýkrát obeťou. Bol znásilnený a sexuálne obťažovaný.

Po vlastnom znásilnení mu prišiel na chuť

V tomto čase začal aj s rôznymi výstrelkami, nedokázal sa totiž podriadiť pravidlám, ktoré tu platili. Bojoval proti nim napríklad tým, že dal riaditeľovi do kávy jed na potkany alebo močil do nápojov, ktoré následne podával vedeniu. Takto to pokračovalo počas jeho celého života, dostával sa z problému do problému a čoraz viac sa upieral na cieľ, ktorým bolo práve ublížiť čo najväčšiemu množstvu ľudí. Z nápravného zariadenia sa mu podarilo dostať na slobodu vďaka klamstvu a aj tým iba dokázal, že je v tom naozaj dobrý.

Nevyčíňal iba na jednom mieste, ale putoval a pod rôznymi falošnými menami sa objavil a zanechával po sebe obete v Kalifornii, Texase, Oregone, Montane a v celom rade ďalších miest. Medzi niektoré z jeho používaných prezývok patria napríklad Henry Panzram, Carl Baldwin, Jeff Davis, Jack Allen alebo Teddy Bedard. Počas svojich ciest na chvíľu vstúpil do armády, potom pracoval ako námorník. Pod touto zámienkou však chcel iba nalákať do pasce svoje obete.

View this post on Instagram

August 30, 2020, is the 92nd anniversary of the arrest of Carl Panzram by the baltimorepolice Baltimore Police Department in connection with a burglary in DC. While Panzram's connection to Baltimore was slight, it was an important event in his life. After his arrest, he was convicted and sentenced to 25-to-life in United States Penitentiary, Leavenworth where he would later kill a prison employee and receive the death penalty. Panzram was, by his own admission, a prolific criminal. He claimed to have killed twenty-one people and to have committed thousands of rapes, arsons, and thefts, around the world. We know of the extent of his alleged criminal activity (much of it is unverified) because he wrote his autobiography while serving time in Leavenworth with the assistance of a sympathetic guard who provided him with writing materials. Panzram was executed on September 5, 1930 for the murder of a prison employee. Panzram, refused all efforts to intervene or appeal on his behalf, and he mocked his hangman for not being fast enough in hanging him. His autobiography was published as Killer: A Journal of Murderer in 1970. In 1996, a movie by the same name was released featuring James Woods as Panzram. #baltimorecity #baltimore #baltimoremd #history #baltimorehistory #policehistory #crime #truecrime #carlpanzram #americanhistory #jameswoods #police #baltimorepolice #crimehistory

A post shared by Baltimore Crime Museum (@baltimore_crime_museum) on

On robil zle alebo robili zle jemu

Panzram usporiadal lov na krokodílov, v ktorom mu mala pomôcť skupinka piatich mužov. Napokon sa však ukázalo, že obeťami nemajú byť tieto zvieratá, ale samotná posádka lode. Počas plavby ich všetkých zastrelil a mŕtve ľudské telá  zhodil do vody krokodílom. Za lúpeže bol počas svojho života mnohokrát vo väzení, počas prestávok na slobode si hľadal obete, ktoré sexuálne zneužíval. Vo väzení zas bol týraný on rôznymi spôsobmi. Napríklad bol niekoľko týždňov uväznený na samotke alebo nedostával jedlo a bol nútený jesť šváby. Počas svojho života bol  neznámou skupinou mužov počas cesty vlakom znásilnený druhýkrát.

Nemal to teda vôbec jednoduché a práve tieto kruté činy, ktorých bol sám obeťou, sa na ňom značne podpísali. Okrem samotných zvrátených činov, ktoré uskutočnil, mal v hlave aj jasné predstavy o plánoch, ktoré sa mu našťastie nepodarilo zrealizovať. Jedným z nich malo byť otrávenie pitnej vody, čo by znamenalo istú smrť pre množstvo ľudí. Šťastného by ho dokázali urobiť iba veci, pri ktorých by zomrelo aspoň tisíc ľudí. Môžeme byť radi, že v tomto prípade napokon zostal iba pri plánoch a tieto zvrátené myšlienky nezrealizoval.

Sexuálne zneužil tisíc chlapcov

Celkovo sa Panzram priznal k 21 vraždám a k neuveriteľnému množstvu, až 1000 znásilnení. Všetkými jeho obeťami boli muži a chlapci. Jednou z jeho obetí má byť napríklad iba 12-ročný chlapec, ktorý sa stal jeho najmladším cieľom. Carl ľudí nenávidel a za svoje nehanebné skutky bol odsúdený na trest smrti obesením. Ani v tomto momente však žiadny so svojich činov neoľutoval, práve naopak. Svoje posledné slová venoval mužovi, ktorý mu mal odťať hlavu. Zakričal mu, aby si pohol, že je taký pomalý, že on by už stihol zabiť desiatich ľudí.

View this post on Instagram

🔵Vyjádření sadistického vraha: ———————————————————————————— Carl Parzram,nejsadističtější sériový vrah. Jednou prohlásil ve své výpovědi: „Je mi líto pouze dvou věci. Je mi líto,že jsem špatně zacházel s několika málo zvířaty a je mi líto, že nejsem schopen zabit celou zatracenou lidskou rasu.” ———————————————————————————— 🔺Už v 7 letech se stal delikventem. ———————————————————————————🔺V nápravném středisku se stal terčem šikany a sexuálního obtěžování. ——————————————————————————-🔺Ve 14 letech zhotovil bombu a pokusil se vyhodit svou školu do vzduchu. ———————————————————————————— 🔺V 17 byl tulák a na ulici ho přepadli 4 bezdomovci a znásilnili jej, kolemjdoucí přihlíželi. ———————————————— 🔺Poté se cely život mstil,svůj život trávil na cestách,kradl,vraždil,ubližoval a znásilňoval.. ———————————————— 🔺Nejmladší oběti se stal 12 letý chlapec. Znásilněn a pak surově ubit. —————————————————————————🔺Člověk se pak ani nediví že řekl něco takového. Váš názor? Znáte tohohle vraha? Čekám na vás v komentářích. ———————————————————————————— #murder #carlpanzram #mystery #conspiracytheory #conspiracytheories #dead #knsprcteorie #killer #netflix #netflixandchill #evil #devil #child #sad #funny #crazy #tattoo #followforfollowback #likeforlikes #cia #fbi

A post shared by Konspirační teorie cz🇨🇿 (@knsprcn.teorie) on

Ku všetkým činom sa priznal a opísal ich do posledných detailov

Počas svojho pobytu vo väzení na podnet jedného z dozorcov spísal vlastnú autobiografiu, v ktorej veľmi priamo a otvorene píše o všetkom, čo urobil a priznáva sa k svojim zločinom. Podľa recenzií čitateľov je kniha napísaná až prekvapivo dobre, avšak ide o detailnú a zvrátenú sondu do mysle tohoto človeka. Práve preto to nie je veľmi príjemné čítanie, ale strašné a šokujúce, ktoré prináša pohľad na vraždy a sexuálne zneužívanie z pohľadu toho, kto ho páchal, ale zároveň aj z pohľadu obete, ktorá si prešla počas svojho života peklom, biedou a neľudským zaobchádzaním.

Príbeh Carla Panzrama bol v roku 2011 aj sfilmovaný a režisér John Borowski vytvoril životopisnú snímku s názvom Carl Panzram: The Spirit of Hatred and Revenge, ktorá približuje divákom celý príbeh jedného z najzvrátenejších vrahov a ľudí, ktorých naša novodobá história zažila. Na portáli IMDb získal hodnotenie 6,4/10.

Zaujal vás náš výber? Inšpirujte sa ďalšími titulmi:
Tip na film | Tip na seriál
ozy.com, murderpedia.org
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )