Foto: Steve Kirsch (Twitter)

Steve Kirsch patrí k najznámejším mužom v Sillicon Valley.

Žena na palube lietadla dostala od prísediaceho muža veľmi netradičnú ponuku. Za odloženie rúška si mohla zarobiť 100-tisíc dolárov, pričom jej reakcia mierne zaskočila nielen ľudí na internete, ale aj samotného muža, ktorým bol známy americký podnikateľ. 

Steve Kirsch je meno, ktoré v Sillicon Valley pozná pravdepodobne každý. Tento muž sa v minulosti zaslúžil o množstvo zaujímavých prínosov pre svet, ako napríklad optická myš k počítaču. Od roku 2019 však začal postupne šíriť aj rôzne dezinformácie ohľadom vírusu Covid-19.

Foto: Pexels

Svoj Twitter od vypuknutia pandémie plnil len konšpiračnými nepodloženými teóriami, klamstvami a správami, ktoré odkazovali na boj s protipandemickými opatreniami. Bolo o ňom teda známe, že na koronavírus má svojský názor, no to, čo spravil pred necelým týždňom, posunulo jeho úroveň zas o čosi vyššie, respektíve nižšie.

Dával jej ponuku za 100-tisíc

Počas letu totiž ponúkol prísediacej žene, aby si zložila rúško, ktoré síce nebolo v lietadle povinnosťou, keďže Delta na vnútroštátne lety zaradila nosenie rúšok a respirátorov ako voliteľné. K fotke, ktorú Kirsch zverejnil priamo z lietadla, napísal provokačne:

„Som práve na palube letu aeroliniek Delta. Osoba, ktorá sedí vedľa mňa v prvej triede, odmietla 100-tisíc dolárov za to, že si odstráni rúško na celý let. Nežartujem. A to nasledovalo po tom, čo som jej vysvetlil, že nefungujú. Pracuje pre farmaceutickú spoločnosť,“ znelo v príspevku, ktorý od 10. marca rýchlo obletel mediálny svet.

Kirsch k fotografii neskôr aktualizoval aj komentáre, v ktorých sa ďalej venoval žene, ktorá odmietla jeho ponuku. „Celú ponuku som začal na 100 dolároch a prihadzoval som ďalej. A upozornil som ju na to, že keď si zložila masku na jedenie a pitie, mohla sa nakaziť jedným dychom. Hneď, ako sa podávali raňajky, dala si dole masku!!!! Pretože každý vie, že sa nemôžete nakaziť, keď jete!!“ dodal konšpirátor.

Odmietnutie tejto ponuky vyvolalo na internete silnú odozvu, pričom ľudia podporujú ženu, ktorá odmietla peniaze od zámožného konšpirátora a naopak, kritizujú Kirscha za to, že rozosieva medzi ľudí nepravdivé fakty a provokačne reaguje na ochorenie, ktoré si na svete vyžiadalo milióny obetí.

Uložiť článok

Najnovšie články