Zaočkovaní ľudia by mali mať v prípade nástupu tretej vlny pandémie iné postavenie ako nezaočkovaní. Pred stredajším rokovaním vlády to naznačil minister hospodárstva Richard Sulík.
„Na zaočkovaných a tých, ktorí ochorenie prekonali, by sa malo nahliadať inak, ako na tých, ktorí sa nedajú napríklad ani otestovať,” povedal. Či by pritom zaočkovaní mali fungovať „mimo” COVID automatu, však šéf liberálov nepovedal.

Kedy sa “vypne” COVID automat?
Rozhodnutie o tom, ako bude COVID automat pokračovať, je predčasné, stále máme dosť žltých a oranžových okresov a niektoré sú ešte ružové. Pracujeme na tom, aby sa stalo čo najviac okresov zelenými, potom môžeme hovoriť o nejakom vypínaní. Ešte minulý týždeň to vyhlásil premiér Eduard Heger.
Obmedzenia v zelených okresoch by sa totiž mohli odstrániť, ak by sa “vypol” COVID automat. V dokumente má byť podmienka, že COVID automat sa vypína vtedy, keď Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) povie, že pandémia sa skončila. Heger dodal, že je veľmi dobré, že dnes sa riadime regionálnymi parametrami. “Jednotlivé okresy môžu ovplyvniť to, aké budú mať podmienky,” povedal. Víťazstvo podľa neho bude, ak bude celé Slovensko zelené.
Pripomenul, že vláda sa pripravuje na jeseň, aby sa poučila zo všetkých chýb a zabezpečila taký scenár, kde bude v prípade potreby obmedzenie minimálne.
Slovák nám popísal, ako takmer prišiel o peniaze. Ak sa chystáte cestovať, vieme, na čo si dať pozor
Práca, ktorá vás kedysi bavila, vás dnes ničí: Expertka vysvetlila, prečo sa vyhorenie začína nenápadne a pomaly
100-krát ju bodla, potom dieťa vyrezala z maternice. Beštiu odsúdili, pobyt v cele smrti označuje za hotel
Zločinec, kvôli ktorému vznikol štokholmský syndróm. Milovali ho ženy aj rukojemníci, z väzenia ušiel 17-krát
Boli sme na kúpalisku za 12 €: Plavecký bazén zatarasili ležadlom, nafukovacia atrakcia ležala v tráve
Lieky si v nočnej hodine v lekárni nekúpite: Video Kobielskeho nahnevalo Slovákov, BSK aj Dr. Max reagujú













Nahlásiť chybu v článku