Foto: Twitter/University of Otago

Prístroj má mnohých kritikov.

Vedci z Nového Zélandu a Spojeného kráľovstva spojili svoje sily, aby vymysleli poriadne bizarný prístroj. Ten človeku zabráni v otváraní úst a tým pádom v prijímaní potravy. Informuje portál Sky News.

Ako ho vedci opisujú, ide o mimoriadne inovatívny a prelomový prístroj. Pomocou neho otvoríte svoju čeľusť len na 2 milimetre, čo vám znemožní vyjedať chladničku. Na rozprávanie a pitie by však takéto otvorenie malo stačiť. Celé to funguje na základe veľmi silných magnetov.

Kontroverzný vynález

O vývoj sa postarali univerzity v Otagu a meste Leeds. Na svojom Twitteri to opisujú ako vôbec prvý prístroj na zníženie váhy a boj proti globálnej epidémii obezity. Na hornú a dolnú čeľusť sa pripevnia magnety, ktoré sú mimoriadne silné. Sedem žien si už tento vynález vyskúšalo a podstúpili takzvanú tekutú diétu.

Pokus trval sedem dní a ženy za tento čas stratili 5,1% svojej váhy, čo predstavovalo 6,36 kilogramov. Otázkou ale zostáva, či im to naozaj stálo za to. Tento týždeň totiž opisujú ako mimoriadne nepohodlný. Vraj nedokázali poriadne rozprávať a ich život bol oveľa menej kvalitný. Jedna z nich sa dokonca priznala, že to celé obišla a dala si roztopenú čokoládu.

Potenciálne nebezpečenstvo

“Najväčšou prekážkou pri úspešnom chudnutí je nedodržiavanie pravidiel a toto pomáha pri vytváraní nových návykov,” prezradil profesor Paul Brunton. Ľudia na Twitteri ale prístroj nazývajú mučiacim a nehumánnym. Vedci z daných univerzít by sa podľa nich mali hanbiť.

Na mieste je aj viacero obáv a nezodpovedaných otázok. Čo ak napríklad niekto náhle potrebuje zvracať? Alebo ak sa niekto začne dusiť, zastaví sa mu srdce či bude potrebovať intubáciu. Na tieto otázky už vynálezcovia svoje odpovede bohužiaľ neponúkli.

 

0
Uložiť článok
Komentovať