Ilustračná foto: TASR - Pavel Neubauer/interez.sk

V pešej dostupnosti sú ďalšie 2 obchodné centrá, novootvorený komplex sa však od nich chce líšiť.

Už dlhšie je známe, že naše hlavné mesto vyniká oproti tým susedným v počte nákupných centier na obyvateľa. Len pred pár dňami sme vás informovali o tom, že v blízkosti bratislavského letiska sa na budúci rok začne výstavba ďalšej obchodnej zóny, ktorá bude pozostávať z piatich budov. Určené budú pre rôzne formy podnikania, ako aj pre širokú verejnosť. Medzitým sa v tichosti otvorila iná komerčná zóna, informuje Yim.Ba.

Coop Jednota, ale aj športové obchody

Ide o obchodné centrum Tehelko, ktoré sme nedávno spomínali v súvislosti s otvorením vlajkovej predajne Coop Jednota. Kým potravinový reťazec otváral vo veľkom štýle, samotná komerčná zóna bola otvorená, takpovediac, v tichosti, píše Yim.Ba. Komplex, nachádzajúci sa na našom Národnom futbalovom štadióne, zatiaľ nemá sprístupnenú webovú stránku, no viac prezradila hovorkyňa Grafobal Group, Ivana Titellová.

Otvorenie Coop Jednota v OC Tehelko. Foto: interez.sk

„Konečný počet prevádzok je okolo 30, ale presný počet závisí aj od nových nájomníkov, ktorí doplnia už otvorené prevádzky, a ich dispozičných riešení,“ pričom zdôraznila, že nepôjde o klasické nákupné centrum. „Tu si treba najmä uvedomiť, že OC Tehelko nie je klasické obchodné centrum tak, ako ich poznáme z iných projektov. Jeho prioritou nie je lákanie fashion značiek, ale poskytovanie služieb obyvateľom okolitých rezidenčných projektov,“ vysvetľuje Tittelová.

Výhodou bude možnosť podzemného parkovania, ktoré by malo spolu s moderným priestorom zabezpečiť príjemné a oddychové nakupovanie. Časť obchodníkov svoje prevádzky ešte dokončuje a podľa slov hovorkyne by mali byť otvorené začiatkom budúceho roka. Uvidíme, akým spôsobom zareagujú nákupné centrá Central a VIVO!, ktoré sú v blízkosti Tehelného poľa. Práve pre nich, ako aj pre maloobchodníkov v okolí, by malo ísť o priamu konkurenciu.

Uložiť článok

Najnovšie články