Foto: Twitter/India Times

Na prvé počutie neuveriteľný príbeh sa odohral v Indii.

S opatreniami boja proti koronavírusu sa mnohým zdá veľmi dlho dodržať aj 10 dní trvajúcu karanténu. Existujú však aj ľudia, ktorí dokážu žiť zavretí v izbe až niekoľko rokov. Veľmi zvláštny prípad dobrovoľnej domácej izolácie sa odohral v Indii. 

Vo štvrtom najväčšom meste Rajkot indického štátu Gudžarát žili zamknutí v jednej izbe traja súrodenci, pričom odmietali vyjsť von. Zamkli sa tam po smrti ich matky a aj keď ich dnes už 80-ročný otec prosil, aby vyšli von, odmietali to. Z izby sa dostali až za pomoci neziskovej organizácie, informuje portál iDnes.

Izba plná odpadkov a smradu z výkalov

Aby súrodenci – dvaja bratia a jedna sestra – prežili, otec im nosil jedlo, ktoré nechával pred dverami. Keď však súrodenci prestali komunikovať a odpovedať na správy, otec skontaktoval neziskovú organizáciu Saathi Sena Gruo.

Jej pracovníci vyrazili dvere a dostali sa dnu. Ako informuje India Times, v izbe sa nenachádzalo okno a celá miestnosť páchla výkalmi. Keďže sa nikde v miestnosti nenachádzala toaleta, potrebu vykonávali priamo tam. Podlaha bola pokrytá hromadou hnijúcich odpadkov či novín, ktoré im otec s jedlom nosil k dverám. Izba sa pritom nachádzala v luxusnej štvrti mesta.

Vychudnutí na kosť a duševné problémy

Bratia boli nahí a vychudnutí až na kosť, ich telá im zakrývali iba dlhé vlasy a brada. Ich sestra mala na sebe oblečenie. Na dobrovoľníkov ani poriadne nereagovali a dlhoročný pobyt v miestnosti bez okien sa podpísal aj na ich duševnom zdraví, pričom lekári tvrdia, že sa u nich vyvinula schizofrénia.

Dobrovoľníci súrodencov okúpali a oholili. Jeden z bratov má poranenú nohu po tom, ako údajne spadol z postele a nemôže dobre chodiť a bez pomoci sa ani nenaje. Druhý brat utrpel čiastočnú stratu pamäti. Najlepšie na tom bola sestra, ktorá bratov kŕmila. Bola však dezorientovaná a od dobrovoľníkov stále pýtala jedlo.

Vzdelaní ľudia

V kontraste s týmito udalosťami je tiež zaujímavé, že otec je bývalý vládny úradník a súrodenci majú vyštudované vysoké školy. Sestra je psychologička, jeden z bratov je právnik a druhý ekonóm.

Napriek vzdelaniu si otec myslí, že súrodenci sa stali obeťou čiernej mágie, ktorá sa podľa neho podpísala aj na smrti ich matky. Trojica súrodencov je teraz v opatere lekárov a následne sa rozhodne o tom, či sa o nich bude starať otec, alebo starostlivosť zabezpečia kompetentné orgány.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )