Ilustračná foto: Unsplash

Si skôr líder tímu alebo tímový hráč? Alebo niekto úplne iný?

Kariéra a profesionálna budúcnosť sú niečo, čo je aj súčasnou situáciou ohrozené. Ekonómovia sa obávajú dôsledkov pandémie na vzdelanie a kariérny rast mladých. Keďže v mnohých segmentoch je teraz vyššia nezamestnanosť ako pred pandémiou, je správne zacielenie na prácu do budúcnosti rozumný krok. 

Okrem toho, odborníci odhadujú, že do roku 2030 nebude existovať mnoho povolaní, ktoré sú v dnešnej dobe úplne bežné. Agentúra Bureau of Labor Statisticspred vypracovala pred pár rokmi štatistiky, podľa ktorých dokonca do roku 2026 mnohé pracovné miesta celkom zastúpia technológie.

Pôjde napríklad o také bežné povolania, akými sú pokladníci, bankári, poštári, sekretárky či administratívni pracovníci alebo skladníci. Toto je iba časť povolaní, ktoré v budúcnosti nahradia moderné technológie a stroje.

Aj preto je výber vhodného zamerania a práce pre dnešných mladých ľudí mimoriadne náročný. Mnohí z nich nevedia, čo v budúcnosti chcú robiť. To ale neznamená, že ich budúcnosť je odpísaná.

Futureproof

Podľa slovenského operátora Telekom je mimoriadne dôležité, aby mladí ľudia začali o svojej budúcnosti rozmýšľať už dnes. Chce im pomôcť v tom, aby sa rozhodli pre správne štúdium a v konečnom dôsledku aj pre tú správnu prácu, ktorá o pár rokov nevymizne. V tejto sfére sa Telekom angažuje už dlhšiu dobu a teraz pomáha mladým rásť v rámci projektu Futureproof.

Telekom chce prepojiť u mladých ľudí ich záujmy s príležitosťami trhu a tým, čo ich baví, aby tak mohli rozvíjať svoj potenciál.

Ak ešte chceš lepšie spoznať svoju budúcnosť a to, na čo by si sa mohol hodiť, vyskúšaj si náš test, ktorý sme pripravili v spolupráci s Telekomom. Aj týchto 10 otázok ti môže pomôcť nájsť tie najlepšie budúce pracovné príležitosti na základe tvojich silných stránok a vášní.

Keď myslíš na svoju budúcu prácu, tak:

Unsplash
V spolupráci s Telekom
0
Uložiť článok
Komentovať