Foto ilustračné: Unsplash.com

Túžite po útulnom domove v idylickom Taliansku?

Teraz máte jedinečnú príležitosť vlastniť kúsok raja. Talianske mestečko, ktoré sa označuje za „covid-free“ predáva domy za smiešne ceny. Vysnívaný domov si môžete kúpiť už za jediné euro.

Na trh pribúdajú lacné domovy

Ako informuje portál Travel and Leisure, na trh začali opäť pribúdať lacné domy v idylických talianskych mestečkách. V snahe prilákať obyvateľov a znovu vybudovať komunitu, v mnohých talianskych mestečkách bolo možné kúpiť domy od jedného eura už minulý rok. Na podobné ponuky lákali napríklad Ollolai či Binovia a nedávno sa k nim pridala aj sicílska Bivona.

Aj keď je v Bivone množstvo neobývaných domov, historické centrum mestečka stále žije a čaká len na to, kedy mu noví obyvatelia vdýchnu druhý život. Podobne je na tom aj mestečko Cinquefrondi v regióne Kalábria. Starostka mesta Michele Conia sa pre CNN vyjadrila, že štartuje operáciu s názvom Operation Beauty, ktorej cieľom je opäť oživiť aj tie časti mesta, ktoré boli doteraz opustené a schátrali.

Na rekonštrukciu má nový majiteľ tri roky

Vítaní sú najmä mladí ľudia a rodiny s deťmi, ktoré pomôžu mesto oživiť, a to aj po finančnej stránke. Conia dodáva, že mesto má mnoho lákadiel. Okrem domov za jediné euro človeku vyrazia dych okolité hory a milovníkov kúpania zas poteší blízkosť dvoch morí, ale aj rieky. Pláž je od mesta vzdialená len 15 minút jazdy autom. Okrem toho, v miestnej komunite nebol zaznamenaný ani jediný prípad nákazy koronavírusom.

Ak vás ponuka zaujala, všetko, čo potrebujete, je zaplatiť jedno euro za dom a následne ročný poplatok 250 eur, kým sa dokončí renovácia príbytku. Ak sa však nový majiteľ rozhodne, že príbytok nezrekonštruuje do troch rokov od kúpy, hrozí mu pokuta až do výšky 20 000 eur.

Travel and Leisure
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )