Ilustračná foto: Pexels

Odborníci prišli s mimoriadne zaujímavou štúdiou.

LGBTI komunitu stále považuje množstvo ľudí na Slovensku za niečo, čo ohrozuje spoločnosť a s čím treba bojovať. Páry rovnakého pohlavia sa u nás nemôžu oficiálne zosobášiť a adopcia detí do takýchto rodín je jednoducho v nedohľadne. Portál Futurism však informoval o zaujímavej štúdii, ktorá vyvracia mnohé tvrdenia zástancov tradičnej rodiny.

Článok pokračuje pod videom ↓

Odborníci totiž vykonali štúdiu, v ktorej porovnávali 67 rodín homosexuálnych rodín (dvaja otcovia) a 67 heterosexuálnych rodín. Je nutné dodať, že všetky spomínané rodiny pochádzali z Európy a obe skupiny mali deti vo veku od 1,5 do 10 rokov. V prípade homosexuálnych párov muselo byť dieťa v priamom príbuzenskom vzťahu s jedným z otcov.

Homosexuálne rodiny sú funkčné

Vedci sa sústredili na východné metódy jednotlivých rodín, na problémy detí so správaním a zaujímalo ich, ako boli v rodine rozdelené jednotlivé úlohy a ako boli rodičia spokojní vo vzťahu. Taktiež sa zamerali aj na vplyv homofóbnych mikroagresií na deti.

Rodiny vyplnili dotazník pozostávajúci z niekoľkých prieskumov. Jedným z nich bol zoznam správania, ktorý sa používa na meranie „problémov internalizácie a externalizácie“ u detí. Do internalizácie patria prejavy ako sociálna utiahnutosť, neschopnosť vysporiadať sa s pocitmi úzkosti či depresie a celkové nasmerovaním problémov dovnútra, zatiaľ čo externalizácia správania zahŕňa agresiu a porušovanie pravidiel.

Ako sa ukázalo, homosexuálni otcovia mali lepšie vychované a šťastnejšie deti. Gayovia sú taktiež podľa štúdie pri výchove spolupatričnejší a úlohy v domácnosti majú rovnomernejšie rozdelené. Vedci však odhalili, že keď sa deti homosexuálnych párov stretli s homofóbnou mikroagresiou, mali tendenciu mať viac internalizovaných problémov, ako úzkosť či utiahnutosť.

Uložiť článok

Najnovšie články