Ilustračná fotografia, Foto: Archív SITA

Levice zabíjali už v roku 2017.

Známeho juhoafrického ochranára prírody a ohrozených druhov zvierat roztrhali dve biele levice. Incident sa odohral počas ich bežnej „prechádzky“ pred očami mužovej manželky. 

Známy juhoafrický ochranca prírody a ohrozených živočíšnych druhov bol zabitý dvojicou levíc, informuje britská BBC. West Mathewson bol napadnutý počas prechádzky s divými šelmami, ktorá patrila k ich bežnej každodennej rutine. Mathewsonova manželka incident pozorovala z auta, levy sa jej nepodarilo od manžela včas rozohnať.

Levice zachránil ako mláďatá

West Mathewson bol známym bojovníkom za ochranu zvierat, neďaleko Krugerovho národného parku prevádzkoval známy safari park. Dvojicu bielych levíc mal Mathewson podľa portálu eurozpravy.cz zachrániť ešte ako mláďatá z loveckej farmy. Levice mali byť vychované na odstrel ako trofeje pre komerčných lovcov, Mathewson ich tak zachránil pred jasnou smrťou.

Podľa britského denníka The Guardian Mathewson s levicami chodil na pravidelné prechádzky, trvajúce aj niekoľko hodín. K tragickému incidentu malo dôjsť v stredu práve počas jednej z takýchto prechádzok. Levice sa mali najskôr začať agresívne hrať medzi sebou, neskôr pozornosť upriamili na Mathewsona. Manželka, ktorá sa snažila po útoku upriamiť pozornosť divokých šeliem, už nešťastiu nedokázala včas zabrániť.

Zabíjali aj v minulosti

Levy, ktoré zabili známeho juhoafrického ochranára majú na svojom konte aj ďalšiu ľudskú obeť. V roku 2017 ušli z pozemku a v susedstve usmrtili jedného muža, pripomína BBC. Biele levice boli po aktuálnom incidente uspané a prevezené do centra pre ohrozené druhy.