Foto: Twitter/SHSU True Crime Society

Muž, ktorého meno nebolo zverejnené, si so sériovým vrahom píše listy už desiatky rokov.

Z neznámych príčin niektorých ľudí priťahujú nebezpeční zločinci ako magnet. Ted Bundy mal celú fanúšikovskú základňu, ďalší vrahovia zas očarili dozorcov vo väzení či novinárov. Zvláštnym príkladom je muž, ktorý si prial zostať v anonymite. So sériovým vrahom, ktorý si hovorí Yorkshire Ripper (Rozparovač z Yorkshire), si píše listy už desiatky rokov.

O život pripravil 13 žien

Foto: SITA/AP

Muž, ktorý odmietol uverejniť svoje meno, si už desiatky rokov vymieňa listy s vrahom Petrom Sutcliffom, ktorý je známy najmä ako Yorkshire Ripper. Medzi mužom a v súčasnosti 74-ročným vrahom vzniklo zvláštne puto, informuje portál Metro. Ako píše portál BBC, Sutcliffe bol odsúdený ešte v roku 1981. Za 13 vykonaných vrážd a 7 pripravovaných útokov si vyslúžil 20-násobný doživotný trest.

Medzi rokmi 1975 až 1980 zničil životy mnohých rodín, zameriaval sa najmä na prostitútky, zabil však aj ženy, ktoré nimi neboli. Ženy vo veku od 16 do 47 rokov ubil na smrť a ich telá znivočil. Keď ho napokon polícia dolapila, v jeho aute sedela prostitútka. Neskôr sa ukázalo, že auto malo falošnú poznávaciu značku a v kufri mal rôzne zbrane, ktorými obetiam ubližoval, vrátane kladiva či iných nástrojov.

V roku 1984 mu diagnostikovali paranoidnú schizofréniu, kvôli ktorej bol z väzenia presunutý do neslávne známej psychiatrickej liečebne Broadmoor. Ako píše portál Shropshirestar, podľa Sutcliffovej výpovede mu vraždy prikázal Boh.

Počas nasledujúcich rokov bol bývalý profesionálny vodič presunutý do rôznych inštitúcií ešte niekoľkokrát a dokonca sa rozhodol zmeniť svoje meno a začal si hovoriť Peter Coonan (prebral rodné meno svojej matky).

Listy si píšu od roku 1988

Coonan sa vo väzení zaplietol do mnohých potýčok, jeden z jeho spoluväzňov ho v roku 1997 dokonca ostrým predmetom pichol do hlavy, následkom čoho Peter na jedno oko oslepol a lekári mu tvár museli zašiť za pomoci 30 stehov.

Ako píše portál Metro, v listoch, ktoré si s neznámym mužom vymieňajú od roku 1988, sa Coonan priznal, že ho trápi podlomené zdravie. Má cukrovku a počas jedenia si horúcou kašou popálil ústa a hrdlo do takej miery, že nedokáže prehĺtať svoje lieky a zvracia.

Coonan muža nazýva svojím najlepším priateľom a ich vzťah prirovnáva k bratskému. Kvôli zhoršenému zraku však listy nedokáže písať sám a musí svoje odpovede diktovať.

Coonan nie je jediný, komu neznámy muž píše listy. Údajne napísal už stovkám slávnych ľudí, korešpondenciu totiž považuje za svoje hobby. Tvrdí, že ho desí, čo Coonan vykonal, človek by však mal odpúšťať a s väzňom preto plánuje udržiavať vzťah aj naďalej.

Najnovšie články