Foto: Unsplash

Dávajte si na to dobrý pozor.

V najnavštevovanejších mestách Európy sa stretnete s viacerými spôsobmi podvodov a turistických pascí, ktorých cieľ je pripraviť vás o peniaze. Jednou z častých metód je klamstvo ohľadom lístkov do múzea, na ktoré natrafíte primárne v Taliansku.

Článok pokračuje pod videom ↓

Pred pár dňami sme upozornili na jeden z najčastejších trikov na turistov, ktorým je trik s lacným náramkom. No tento podvod nie je ani zďaleka jediný, ktorý v krajinách ako Taliansko, Francúzsko či Španielsko využívajú na oklamanie turistov.

Foto: Unsplash

Ako píše aj TheStupidBear, veľký pozor si musia turisti dávať aj na podvod ohľadom lístkov do múzea, respektíve galérie. Predstavte si, že trávite dovolenku v jednom z miest ako Rím, Miláno, Florencia, Barcelona, Madrid či Paríž. V spomenutých metropolách nájdete množstvo svetoznámych múzeí aj galérií, ktoré lákajú aj toho, kto nepatrí medzi milovníkov umenia.

Vyzerajú solídne

Niektoré miesta ako Duomo či Sagrada Familia sa proste v živote oplatí vidieť. Dajte si však veľmi dobrý pozor na to, aby ste nenaleteli podvodníkom. Trik spočíva v tom, že organizovaná skupina zložená z niekoľkých jednotlivcov stojí pri vstupe do rôznych atrakcií a číha na ľudí, ktorí stoja v rade na vstupenku.

Ak je rad dlhý, zamerajú sa na tých, ktorí boli „odsúdení“ na čakanie v dĺžke niekoľko desiatok minút, prípadne hodín. Trik vyzerá veľmi presvedčivo, keďže nejde o žiadnych pouličných predajcov, ale o solídne oblečených a slušne vystupujúcich ľudí. Tí sa „vynoria“ z budovy a namieria si to k vám s ponukou, ktorá sa „neodmieta“.

Foto: Unsplash

Ponúkajú vám vstup do danej atrakcie s odôvodnením, že narýchlo sa im zmenila situácia a musia odísť preč. Samozrejme, čas na vstupenke je podozrivo výhodný pre potenciálneho kupca a do karát hrá aj cena, ktorú podvodníci znížia, aby urýchlili proces predaja. V skutočnosti však ide o falošné lístky, ktoré by vás pri vstupe nedostali nikam inam, než opäť pred vchod do múzea či galérie.

Ako sa tomu vyhnúť

Príkladom je napríklad veľkolepá katedrála Duomo v Miláne. Vstup so sprievodcom stojí 35 eur, teda ak by vám aj podvodník ponúkol vstup za 30 eur, prišli by ste o peniaze, ktoré ste v inom prípade mohli investovať do dobrej večere.

Foto: Unsplash

Najjednoduchším spôsobom, ako predísť tomuto častému triku a zároveň nečakať dlho v rade, je kúpa vstupeniek online. Dnes má pravdepodobne každá navštevovaná atrakcia tento systém, ktorý ušetrí najmä čas, ale v nejakých prípadoch aj peniaze.

Klasickým odporúčaním je potom nereagovať na žiadne ponuky od zjavne ochotných ľudí a sústrediť sa len na seba.

Uložiť článok

Najnovšie články