Voľba prezidenta Policajného zboru SR sa zmení, bude si ho môcť priamo vybrať minister vnútra a ponesie za to aj zodpovednosť.
Dohodli sa na tom koaličné strany. V diskusnej relácii V politike v televízii TA 3 to dnes povedal líder strany Sloboda a Solidarita (SaS) a minister hospodárstva Richard Sulík.
Funkciu policajného prezidenta musíme spolitizovať
„My musíme tú funkciu policajného prezidenta spolitizovať,“ vyhlásil Sulík s tým, že nech si minister vnútra vyberie policajného prezidenta a potom sa môže požadovať od ministra „plná miera zodpovednosti“.
Predseda strany Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) Peter Pellegrini Sulíkovi pripomenul, že práve bývalá opozícia, ktorá je dnes pri moci, „si vynútila“ zmenu voľby policajného prezidenta tak, aby sa odpolitizovala.
Pellegrini na adresu prezidentky Zuzany Čaputovej uviedol, že urobila správny krok, keď sa v rámci rokovaní s lídrami parlamentných strán nestretla s predsedom Obyčajných ľudí a nezávislých osobností (OĽaNO) Igorom Matovičom.

„O čom by sa s ním bavila,“ podotkol Pellegrini. Podľa neho je to deštruktívny človek a ak prezidentke išlo o hľadanie riešení pre krajinu, tak urobila správne.
Kým prezidentka nepozvala Matoviča, tak pozvala šéfa strany Smer – sociálna demokracia Roberta Fica. Matovič na to pred pár dňami reagoval tak, že zrejme je jej lepšia diskusia s mafiánom. Prezidentka z OĽaNO pozvala na schôdzku premiéra Eduarda Hegera.
Skrátenie volebného obdobia parlamentu
Sulík uviedol, že referendom „by malo byť dovolené“ skrátiť volebné obdobie parlamentu. Osobne je za takéto riešenie, strana na to podľa neho názor ešte nemá.
„Uvidíme, čo povedia moji kolegovia,“ poznamenal. Ak Smer-SD príde s návrhom zákona, že referendom možno skrátiť volebné obdobie, tak SaS za to nebude hlasovať. Sulík to zdôvodnil tým, že platí koaličná zmluva a podľa nej sa za opozičné návrhy nehlasuje.
Líder SaS tiež povedal, že po voľbách jeho strana nebude spolupracovať so Smerom-SD a so stranou Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS). Tak rozhodli stranícke orgány.
Na otázku, či by spolupracovala SaS s Hlasom-SD, odpovedal, že si nevie predstaviť spoluprácu ani s Hlasom-SD, pretože ide o stranu z iného hodnotového sveta. Pellegrini vylúčil zo spolupráce ĽSNS. „Mojou úlohou je robiť takú politiku, aby Hlas mal široký koaličný potenciál,“ dodal Pellegrini.
Už malý detail vie ušetriť desiatky eur, takto si nastavte radiátory. Odborníci upozorňujú, čo je doma najväčší problém
Patrí medzi najlacnejšie lyžiarske strediská v Európe: Najete sa tu už od 5,5 eura, cena skipasu vás prekvapí
S analytikom Potočárom sme sa rozprávali o energopomoci. Boli sme na magických trhoch, očarili nás ponukou aj cenami
Doktorka Jana Boboková o zomieraní: Život nie je nutné za každú cenu umelo predlžovať. Musíme akceptovať, že bude koniec
Našli ho mŕtveho v hotelovej vani, stal sa tak členom „Klubu27“: Smrť Jima Morrisona je dodnes veľkou záhadou
Ženy mučil a hral s nimi najzvrátenejšiu hru, akú si viete predstaviť. Z vraha sa dvíhal žalúdok aj skúseným policajtom
Exdetektív Vachálek: Ak by bol Černák na slobode, niekto by si ho našiel. Koncom búrlivej mafiánskej éry je vražda Kuciaka
Vývar za 3,90 € a ríbezľové pivo za 4 €: Našli sme najstaršiu slovenskú reštauráciu, po večeri sme ochutnali niečo nečakané
Outlet z kauzy slayáda začal veľkolepo, rýchlo sa z neho stala „nákupná zóna duchov“. Zákazníkov si užíval krátko
Budú počas vianočných sviatkov otvorené obchody? Reťazce hlásia zmeny, pozrite sa, ako to bude po novom








Nahlásiť chybu v článku