foto: TASR (archív) - Roman Hanc

"Písomné maturity" sa v tomto školskom roku neuskutočnia.

Dôvodom je prerušenie výučby vo všetkých školách a školských zariadeniach z dôvodu šírenia nového koronavírusu až do odvolania. Ako uviedol po utorkovom rokovaní vlády nový minister školstva, vedy, výskumu a športu Branislav Gröhling (SaS), interná časť maturitnej skúšky, teda „ústne maturity“, by sa mala konať do dvoch týždňov od obnovenia výučby.

Článok pokračuje pod videom ↓

Deviataci vynechajú „monitor“

Tento rok sa ruší aj Testovanie-9. Vyučovanie na školách bude prerušené až do odvolania. Dôvodom sú opatrenia týkajúce sa zabránenia šíreniu nového koronavírusu.

Ďalším opatrením, ktoré v utorok predstavili je, že RTVS bude každý deň o 18.00 h vysielať bohoslužby a taktiež bude mať povinnosť vysielať vyučovacie sloty pre deti.

Výučba v letnom semestri na STU sa predlžuje, potrvá do 6. júna

Výučba v letnom semestri aktuálneho akademického roka sa na Slovenskej technickej fakulte (STU) v Bratislave predĺži do 6. júna. Skúškové obdobie skončí 25. júla. Ak to bude nevyhnutné, skúšky a štátnice budú realizované tiež dištančne. STU o tom informuje na svojom profile na sociálnej sieti.

Prezenčná výučba na všetkých univerzitách na Slovensku je prerušená minimálne do konca tohto týždňa. Dôvodom je zabránenie šírenia nového koronavírusu.

Správu budeme aktualizovať.

Najnovšie články